Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 02.01.2019 21:11:23

Šenčur presenetil Krko

Košarkarji Šenčurja Gorenjke gradbene družbe so v zaostali tekmi 7. kroga lige Nova KBM premagali novomeško Krko z 90:86 (19:21, 47:46, 71:63).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Špendl (Maribor) in Gajšek (Podčetrtek).
* Šenčur Ggd: Pavić 7 (1:2), Murić 17 (5:9), Rizvić 20 (4:5), Pavković 17 (2:2), Martinčič 8, Zadnik 8 (4:6), Popadič 9 (4:4), Sejfić 4.
* Krka: Lapornik 10 (1:1), Bratož 11, Stipaničev 10, Lalić 16 (4:6), Škedelj 5, Osolnik 4 (2:2), Fifolt 9 (5:6), Stergar 4 (2:2), Marinelli 12 (5:5), Cinac 5.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 20:28, Krka 19:22.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 10:24 (Pavković 5, Rizvić 2, Martinčič 2, Popadić), Krka 9:18 (Bratož 3, Stipaničev 2, Lapornik, Škedelj, Marinelli, Cinac).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 22, Krka 26.
* Pet osebnih: /.

Drugouvrščeni Novomeščani so bili v boju s Šenčurjem favoriti, tudi zaradi niza štirih zmag, a tokrat jim je spodletelo, tako da so doživeli tretji poraz. V izenačeni tekmi je bil v končnici spretnejši Šenčur, ki je prekinil niz dveh porazov in prišel do pete zmage v sezoni.

Novomeščani so bili v prvem polčasu večinoma v ospredju, vodili tudi za osem točk, bolj ali manj pa sta bili ekipi skupaj. V tretji četrtini so pobudo prevzeli gostitelji, ki so se prav tako oddaljili, tudi za devet točk, a na začetku zadnje četrtine so Novomeščani razliko izničili.

Sledile so izenačene minute, v zadnji minuti pa je Uroš Zadnik s prostima metoma poskrbel za prednost domačih z 90:84 29 sekund pred koncem, kar je bil dovolj velik zalogaj za zmago Šenčurja.

Pri domačih so prednjačili Ramo Rizvić z 20 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami ter Dino Murić in Miljan Pavković, ki sta dosegla po 17 točk. Pri Krki je Jure Lalić dosegel 16 točk.

Značke: košarka, dp