pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 30.12.2018 19:44:17

Zmaji komajda strli Hopse

Košarkarji Petrola Olimpije so v 11. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo z 78:76 (20:19, 41:38, 57:59).

* Dvorana Polzela, gledalcev 800, sodniki: Krejić (Kranj), Javor (Ljubljana), Blaško (Postojna).
* Hopsi Polzela: Burgett 20 (2:2), Benson 3, Rotar 5 (2:3), Čebular 7 (2:2), Borse 2, Atanacković 15 (1:2), Vasilić 9 (1:2), Jack 15.
* Petrol Olimpija: Tratnik 17, Lazić 8, Simonović 10 (0:1), Badžim 17, Sanon 6, Rebec 9 (2:2), Radulović 6 (2:4), Kastrati 5.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 8:11, Petrol Olimpija 4:7.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:28 (Burgett 4, Atanacković 2, Rotar, Čebular, Jack, Benson), Petrol Olimpija 10:22 (Badžim 5, Lazić 2, Tratnik, Rebec, Kastrati).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 16, Petrol Olimpija 19.
* Pet osebnih: Vasilić (38.).

Z gostovanjem 17-kratnih in aktualnih državnih prvakov na Polzeli se je za leto 2018 končala liga Nova KBM. Pomlajena zasedba Petrola Olimpija je po izenačeni tekmi in dramatični končnici zabeležila sedmo zmago in Hopsom prekinila niz treh zmag.

Polzeljani so na domačem parketu izgubili šele drugič v sezoni oziroma po prvem krogu 13. oktobra, ko so jih presenetili Laščani. Kožo so drago prodali, saj so se upirali do zadnjih trenutkov in imeli v zadnji sekundi celo met za zmago.

Ljubljančani so do svoje najvišje prednosti (66:59) prišli na začetku zadnje četrtine po delnem izidu 11:0. Vodstvo so kljub pomanjkanju organizacije v napadu, a z borbeno igro v obrambi, zadržali do 39. minute, ko so Hopsi z dvema zaporednima trojkama Jamesa Burgetta in Sandija Čebularja povedli s 74:73.

Odgovor gostov sta bila koša Bojana Radulovića in Igorja Tratnika za 78:74, vseeno pa tudi to ni bilo dovolj za mirno končnico. Gostitelji so imeli dva poskusa za izenačenje oziroma zmago. Najprej je bil premalo natančen Čebular, zadnji napad, za katerega je bilo na voljo osem sekund, pa je na žalost skoraj polne dvorane na Polzeli neuspešno s trojko iz osmih metrov poskusil zaključiti Tjaž Rotar.

Pri domačih je najbolj izstopal James Burgett z 20 točkami (trojke 4:5, 7 skokov), po 15 sta jih dodala Simo Atanacković in Donovan Jack, na drugi strani pa sta bila prva strelca Petrola Olimpije Roko Badžim (trojke 5:9, 6 podaj) in Igor Tratnik (met 8:12).

Liga Nova KBM se bo nadaljevala 5. januarja; Hopsi bodo gostovali v Domžalah, Petrol Olimpija pa bo gostila zasedbo Šentjurja.

Značke: košarka, sta