Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 24.05.2018 16:08:25

INCIDENT! Huligani napadli igralce, POTEM JE SLEDILO PRESENEČENJE (video)

Tako kot v Sloveniji so tudi v Bolgariji začeli s finalno serijo košarkarskega prvenstva. Merita se Levski in Balkan.

Le enkrat v zadnjih 15 sezonah se je zgodilo, da prvak ni postal Lukolil Academic - v sezoni 2013/14 je slavil ravno Levski. Zdaj ko je serijski prvak spet sestopil in se celo sploh ni uvrstil v finale, se Levski in Balkan krčevito borita za izpraznjeni prestol.

Prvo tekmo je z 71:69 v gosteh dobil Balkan iz Botevgrada. Druga tekma, tudi v Sofiji, pa ni bila končana, saj so v 37. minuti pri vodstvu Levskega s 66:59 navijači te iste ekipe napadli gostujoče košarkarje. Incident so moral umiriti policisti, ki so priskočii na pomoč redarski službi.

Domači huligani so že med tekmo zasedli del tribune za gostujočo klopjo, igralce in člane strokovnega vodstva gostov pa stalno žalili, na njih metali plastične steklenice, tri minute pred koncem pa je nekaj najbolj predrznih želelo kar fizično obračunati s košarkarji Balkana. Ti jim niso ostali dolžni, niso pobegnili v slačilnico, ampak so predmete metali nazaj v navijače in krenili v 'protinapad' s stoli. Najbolj odločen, da se bo spopadel z domačimi navijači je bil ameriški krilni košarkar David Haughton.

Tekma je bila dokončno prekinjena, nadaljevala se bo danes - pred praznimi tribunami.

Značke: bolgarija, levski, balkan