rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

1 10.11.2017 22:31:16

Nov poraz Petrola Olimpije v državnem prvenstvu

Košarkarji Šenčurja Ggd so v 6. krogu lige Nove KBM premagali Petrol Olimpijo s 76:74 (15:20, 36:40, 56:55).

Košarkarji Petrola Olimpije niso upravičili vloge favorita in so v gosteh pri Šenčurju morali priznati poraz. Čeprav so gostitelji večji del tekme zaostajali za državnimi prvaki, so v ključnih minutah znali izkoristiti premoč domačega igrišča in na koncu so slavili z minimalno prednostjo. Šenčur je s tem vsaj do jutri začasno prevzel vodstvo na prvenstveni lestvici.

Gostitelji so ves čas za tekmeci iz Ljubljane zaostajali le za koš ali dva. V zadnji četrtini pa so znali izkoristiti neučinkovitost Olimpije, to najprej ujeli na 67. točki, ko je zadel Ramo Rizvić, nato pa preko Smiljana Pavića in Miljana Pavkovića ter z mirno roko Dina Murića pri prostih metih znali zadržati primat na tekmi.

Pri domačih je bil z 19 točkami najboljši Murić, pri Olimpiji je Gregor Horvat dosegel 18 točk.

V naslednjem krogu bo Šenčur 18. novembra gostoval pri Rogaški, Petrol Olimpija bo dva dni kasneje v Stožicah gostila Šentjur.

Šenčur Ggd - Petrol Olimpija 76:74 (15:20, 36:40, 56:55)
* Dvorana ŠD Šenčur, gledalcev 500, sodniki: Pipan, Zupančič, Grbić (vsi Ljubljana).
* Šenčur Ggd: Sajevic, Rebec 3, Pavić 13 (4:4), Murić 19 (1:3), Rizvić 16 (9:10), Gorjanc 6, Novak 4, Martinčič 4, Pavković 11.
* Petrol Olimpija: Lorbek 2, Špan 15, Hrovat 18 (3:4), Bubnić 9 (2:2), Morgan 8 (2:2), Jurček 4 (2:4), Badžim 5, Oliver 13.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 8:22 (Pavković 3, Murić 2, Pavić, Rebec, Rizvić), Petrol Olimpija 9:27 (Špan 3, Hrovat 3, Bubnić, Badžim, Oliver).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 14:17, Petrol Olimpija 9:12.
* Osebne napake: Šenčur Ggd 19, Petrol Olimpija 18.
* Pet osebnih: Hrovat (40.).