18.01.2015 09:30:00

Vodilni tercet brez težav

Arsen Perić

Po skoraj enomesečnem premoru so košarkarice nadaljevale z državnim prvenstvom.

Vodilna trojica po prvi polovici rednega dela ni dala možnosti za presenečenje. Še največ dela je imel Grosbasket, ki je Mariborčanke doma ugnal z 61:49.

Štajerke, ki jih je v Grosupljem namesto odsotnega trenerja Sergeja Ravnikarja vodila povratnica v ekipo Ljubica Kure, so tekmo začele zelo odločno.

Večji del uvodne četrtine so bile v manjšem vodstvu, nato pa so domačinke, četudi so nastopile precej oslabljene, začele uveljavljati svojo kvaliteto.

Učinek poškodovanih Anje Klavžar in Haleigh Lankster sta tokrat uspešno nadomestili predvsem Jerca Čadež (11 točk, 7 skokov) in Nina Gabrovšek (12 točk, 4 podaje), ki sta se v napadu pridružili nosilkama Martini Osterman (10 skokov) in Aniti Kastelic (8 točk), Grosbasket je na koncu brez večjih težav slavil zmago z 61:49.

"Za našo ekipo je težka tekma, na kateri so tekmice igrale agresivno obrambo po celotnem parketu, kar naši ekipi nikakor ne ustreza. Kljub temu smo se s puncami borile po najboljših močeh. Žal nam na tekmi met z razdalje ni najbolje stekel, sicer pa smo s prikazanim lahko zadovoljne," je po tekmi dejala mariborska kapetanka Janja Meglič.

Vsa vprašanja o zmagovalcu pa sta že na samem začetku rešili ekipi Triglava in Athlete Celja. Gorenjke so tekmo z Domžalami začele z delnim nizom 17:1 in na koncu zmagale z 82:40. Trener Gašper Sluga je minute enakomerno razporedil med vse svoje varovanke in prav vse so se vpisale med strelke.

Po prvem porazu med tednom v jadranski ligi, ki je bil kljub dobri igri predvsem posledica številnih poškodb in bolezni, pa Athlete Konjičankam ni dal niti najmanjših možnosti za presenečenje in vpisal 11. zmago v državnem prvenstvu.

Kljub temu, da zaradi bolezni in poškodb niso nastopile številne nosilke, so Celjanke prvi polčas dobile s 30 točkami naskoka (44:14).

Ob odsotnosti prve skakalke Marice Gajić, ki bo zaradi poškodovane nožne kosti okrevala dalj časa, se je izkazala Eva Lisec, ki je ob 17 točkah vpisala 22 skokov in tekmo končala s statističnim indeksom 36.

Trener Celjank Damir Grgič, ki v zadnjih dneh zaradi že omenjenih težav ni imel mirnega spanca, si lahko zdaj vsaj malo oddahne.

V njegovi zasedbi bo namreč najmanj do konca sezone ostala izkušena slovenska reprezentantka Maja Erkić. Povratnica v matični klub, ki ji je pripadla tudi čast kapetanske vloge, je imela v sklenjenem dogovoru možnost, da lahko do 15. januarja kadarkoli prestopi v drugo sredino, a se je odločila da ostane v mestecu ob Savinji.