STA/ku
STA/ku
17.01.2015 08:01:29

Razpoložena Gogi in Beno (video)

Košarkarji Phoenixa so v noči na soboto s 110:99 premagal ekipo Minnesota Timberwolves.

Goran Dragić je bil prvi strelec zmagovalnega moštva. Na parketu je bil dobrih 34 minut, v statistiko pa vpisal 21 točk, osem podaj in pet ujetih žog. Njegov brat Zoran ni igral. V dresu Minnesote je Mo Williams dosegel 26 točk.

"Prvega polčasa nismo dobro končali. Ukradli so naš ritem, vendar na srečo le za kratek čas, saj smo v tretjem delu ponovno igrali zelo dobro," je po zmagi pojasnil Dragić.

Gerald Green je dodal 19 točk za Sonca, ki so vodila skoraj ves prvi polčas in s 60 odstotnim metom povedla z 59:48. V zadnjih treh minutah prvega dela so se tekmeci povsem približali (59:56), domači pa so po tretji četrtini ponovno povedli s 86:75. Gostje se v zadnjem delu niso predali, po dveh trojkah Greena pa so igralci Phoenixa šest minut pred koncem znova vodili s 102:86 in do konca vodili z najmanj devetimi točkami prednosti.

Uspešen je bil tudi Beno Udrih, ki je z Memphisom gostoval pri ekipi Orlando Magic in se veselil zmage s 106:96. Beno je v slabih 29 minutah dosegel 15 točk ter prispeval še pet podaj in skok.