Popoln kaos na RTV: član uprave Franci Pavšer ...

Zaključek šova MasterChef: 'Naj zmaga najboljši!'

slovenija euro 2024 veselje Ekipa24.si

Zdaj je jasno, s kom in kdaj bodo Slovenci napadli...

0 23.11.2023 06:52:11

Kakšna drama! Dallas je proti Lakersom vodil že za 20 točk, nato pa .... nor zaključek tekme! (video)

Izjemno dramatičen razplet tekme med Los Angeles Lakers in Dallasom.

Košarkarji Dallasa so davi v severnoameriški ligi NBA z obilo sreče zmagali na gostovanju pri Los Angelesu Lakers s 104:101, prekinili serijo dveh porazov in zabeležili 10. zmago v novi sezoni. Luka Dončić se je izkazal s 30 točkami, 13 skoki, osmimi podajami in dvema ukradenima žogama.

Zmaga Dallasa v Kaliforniji pa je bila glede na potek srečanja izjemno tesna. V zadnji del so Teksašani krenili s na videz zanesljivo prednostjo 91:71, a gostiteljem dovolili, da so 1:51 minute pred koncem izenačili na 99:99.

Po zgrešenem metu Granta Williamsa je LeBron James poskrbel celo za vodstvo domačih s 101:99, na nasprotni strani je nato zgrešil še Dončić, roka pa se je zatresla tudi Jamesu.

Odločitev je padla 22 sekund minute pred koncem, ko je Dončić ustvaril prostor za Kyrieja Irvinga, zabeležil osmo podajo, slednji pa s trojko poskrbel za minimalno prednost Dallasa. Nato je Dončić tik pred koncem prestregel še podajo, prekršek domačih pa je Irving kaznoval z uspešno izvedenima prostima metoma.

Irving je za Dallas dosegel 28 točk, Josh Green pa 15. Pri Los Angelesu je James dosegel 26 košev, Anthony Davis pa ob 10 točkah tudi 14 skokov.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v soboto, ko bo gostoval pri Los Angeles Clippers.

Vodilna ekipa lige ostaja Boston, ki je s 119:116 premagal Milwaukee. Jaylen Brown (26), Jayson Tatum (23) in Kristaps Porzingis (21) so presegli mejo 20 točk. Pri Milwaukeeju sta izstopala Brook Lopez z 28 točkami in Giannis Antetokounmpo, ki je 21 točkam dodal 13 skokov.

Značke: doncic, dallas