Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 22.11.2023 11:51:56

Celjanke demonstrirale (pre)moč

Sedmi krog ženske lige je prinesel pričakovane izide.

Da, taka je bila, če smo iskreni, tudi visoka zmaga Cinkarne Celje nad Ilirijo, čeprav je šlo za obračun tretje- in prvouvrščene ekipe. A Celjanke so ta čas preprosto premočne za vse druge, tudi ilirijanke, ki se niti v domači dvorani niso mogle resneje upirati serijskim državnim prvakinjam. Celjanke so si že v prvi četrtini priborile 12 točk prednosti in do konca razliko le še povečale. Po treh četrtinah je bila ta 29 točk, v zadnji so gostje nekoliko stopile s plina in ta del igre dobile le s točko razlike za skupnih okroglih 30. Drugouvrščeni Triglav je doma zanesljivo premagal Domžale. Gostiteljice so vodile od začetka, največ za 29 točk. Manca Vrečer je dosegla 18 točk in imela 13 skokov, ena podaja pa ji je zmanjkala za trojnega dvojčka.

Ježica je dosegla šele drugo zmago, v Savljah je ugnala Konjice. Gostiteljice, ki še vedno igrajo brez reprezentantke Hane Ivanuša, so bile precej boljše v prvi in tretji četrtini, ostali dve sta bili izenačeni, a to je bilo dovolj za visoko slavje. Še najbolj izenačen dvoboj kroga je bil v Škofji Loki, kjer so gostiteljice proti Mariboru upale na četrto zmago, a so Štajerke odigrale zelo dobro in si že v prvi četrtini priigrale 12 točk prednosti, kar je zadostovalo do konca, enaka razlika je bila tudi po 40 minutah. Maribor je zdaj pri 50-odstotnem izkupičku.

7. krog
Akson Ilirija – Cinkarna Celje 59:89 (H. Sambolić 17, S. Sambolić 13 (7 skokov), Mišjak Cujnik, Žitek in Spasovski po 8; Jelenc 14 (8 skokov), Silva 13 (5 skokov), Štirn 12), Domel – Maribor 64:76 (Žibert 23, Vesel (6 skokov) in Malavašič po 10; Meglič Šteharnik 14 (5 skokov),Kaučič 13, Dedić (12 skokov) in Tomšič po 10), Ježica – Konjice 79:55 (Lazarević 18 (6 skokov), Mićunović 14, Pokleka 10; Pelemiš 17 (7 skokov), Ovčina (5 skokov) in Podgrajšek po 11), Triglav – Domžale 83:64 (Stavrov 20 (6 skokov), Vrečer 18 (13 skokov, 9 podaj), Šarić 11; Perez 11 (6 skokov), Dolanc 10, Markovič 9 (11 skokov))