Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

soudani hilal gw Ekipa24.si

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 24.04.2022 08:18:37

Kakšna DRAMA! Poglejte si ta zaključek, Dončić 40 sekund pred koncem poskrbel za vodstvo, nato pa ... (video)

Košarkarji Utah Jazz so po tesni domači zmagi s 100:99 v dvoboju z Dallas Mavericks skupni izid v zmagah v prvem krogu končnice zahodnega dela severnoameriške lige NBA izenačil na 2:2. Prvič po poškodbi je v tej seriji zaigral slovenski zvezdnik Luka Dončić in v 34 minutah za goste dosegel 30 točk, 10 skokov in štiri podaje.

Pravo dramo so gledalci v Salt Lake Cityju spremljali v zaključku tekme. Dončić je dobro minuto pred koncem zadel iz skoka za dve točki, potem pa je s trojko 39 sekund pred koncem Dallas povedel v vodstvo s 99:95. Tedaj je že kazalo, da bo s soigralci v domače mesto, kjer bo peta tekma v noči na torek po slovenskem času (3:30), odpotoval s prednostjo s 3:1, pa se je končnica razpletla v prid igralcev iz olimpijskega mesta leta 2002.

Najprej je Dončiću s tremi točkami takoj odgovoril Donovan Mitchell, potem pa je Dwight Powell za Dallas zgrešil oba prosta meta. Hrvaški zvezdnik Bojan Bogdanović, ki je ob 12 točkah, štirih skokih in dveh podajah opravil izjemno delo v obrambi, je v zaključku pokrival Dončića skupaj s Francozom Rudyjem Gobertom.

Slednji je nato z zabijanjem postavil končni izid, Dončić v zadnjem napadu gostov ob Bogdanoviću in Gobertu ni prišel v položaj za met, podal je do Spencerja Dinwiddieja, ki pa je bil v poskusu trojke daleč od uspeha.

Značke: dončić, dallas