Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 22.04.2022 23:20:09

Ljubljančani z zmago zaključili redni del lige ABA

aba
Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji zaostali tekmi 16. kroga lige Aba v gosteh premagali FMP s 77:75 (24:23, 45:34, 60:58).

* Dvorana FMP, gledalcev 1782, sodniki: Nikolić, Vesković, Milojević.
* FMP: Pavićević 1 (1:2), Jones 23 (6:6), Tasić 20 (3:4), Radonjić 2, Izundu 16 (4:6), Simović 6, Nerandžić 5 (1:2), Stepanović 2 (2:2).
* Cedevita Olimpija: Pullen 9 (4:4), Ferrell 5 (1:1), Ejim 11 (6:6), Duščak 2, Murić 6, Auguste 15 (7:12), Blažič 13 (5:5), Ščuka 2 (2:2), Omić 2, Dragić 7, Radovanović 5.
* Prosti meti: FMP 17:22, Cedevita Olimpija 25:30.
* Met za 3: FMP 4:19 (Tasić 3, Jones), Cedevita Olimpija 8:33 (Murić 2, Blažič 2, Pullen, Ejim, Dragić, Radovanović)
* Osebne napake: FMP 24, Cedevita Olimpija 23.
* Pet osebnih: Radovanović (37.).

Ljubljanski zmaji so si ne glede na razplet današnjega zaostalega obračuna 16. kroga v Beogradu že zagotovili četrto mesto in nastop v končnici, kjer se bodo za preboj v polfinale pomerili z Igokeo. V rednem delu regionalnega tekmovanja so dosegli 18 zmag in doživeli osem porazov.

Ljubljančani so slabo odprli obračun v srbski prestolnici, po zaostanku 9:19 pa so zaigrali veliko boljše in prvo četrtino končali s 24:23. Do konca polčasa so imeli vse niti igre v svojih rokah, tik pred odhodom na veliki odmor pa so si priigrali prednost 14 točk (44:30).

Izbranci Jurice Golemca so v drugem polčasu popustili, kar so gostitelji izkoristili in jih v začetku zadnje četrtine pahnili v zaostanek (60:62). V končnici dvoboja se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, 42 sekund pred koncem pa je Edo Murić zadel trojko in zmaje popeljal v vodstvo s 73:72.

Po domači minuti odmora je Bryce Jones 24 sekund pred koncem zadel za vodstvo FMP s 74:73, po gostujoči minuti odmora pa je Zach Auguste zadel oba prosta meta za novo vodstvo Olimpije s 75:74.

Pet sekund pred koncem je Danilo Tasić zadel enega od dveh prostih metov, Ljubljančani pa so nato v svojem zadnjem napadu - po dveh zadetih prostih metih Augusta in ubranitvi zadnjega napada gostiteljev tri sekunde pred koncem - le dosegli deveto zmago na zadnjih desetih tekmah v tem tekmovanju.

V ljubljanski ekipi je bil na današnji tekmi v Beogradu najbolj učinkovit Auguste s 15 točkami, Blažič je v 16 minutah na parketu dosegel 13 točk.