1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Evrovizija: Raiven se je uvrstila v finale ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

2 09.02.2019 05:11:56

POŠKODBA skorajda ustavila Dončića! SPRVA VPRAŠLJIV za tekmo, nato pa je storil TOLE! (video)

twitter
Luka Dončić je vendarle stopil na parket, potem ko je bil pred tekmo močno vprašljiv.

Po poročilih iz Dallasa je namreč imel pred tekmo težave s stegensko mišico, zaradi česar mu niso dajali veliko možnosti za nastop proti najboljšemu moštvu lige Milwaukee Bucks.

Toda 19-letnik je vendarle stisnil zobe in zaigral, na parketu pa je prebil dobrih 26 minut in bil priča porazu s 107:122, čeprav so Mavericksi zadeli rekordno število trojk (22). Po tekmi pa je moral po podatkih novinarja Brada Townsenda Luka celo na slikanje leve roke. Rentgenska slika pa je pokazala, da mladenič ni utrpel kakšnih poškodb.

Vseeno je Luka na tekmi dosegel 20 točk (7/14 iz igre, 3/7 za tri, 3/7 prosti meti), dodal tri skoke in dve podaji, a je bil hkrati del prve peterke, ki je bila danes zelo slaba predvsem v obrambi, kjer niso mogli zaustaviti predvsem Giannisa Antetokounmpa (29 točk, 17 skokov).

Bucksi so do zmage prišli predvsem po dominantnejši igri v raketi, iz katere so dosegli kar 80 točk, Mavericks pa vsega 26. "Antetokounmpo je izjemen igralec, toda 80 točk iz rakete je smešno. V tej ligi moraš znati ustavljati prodore. Z silo in odločnostjo. Tega mi ne počnemo," je bil slabe volje trener Dallasa Rick Carlisle.

anteto
vszi

LUKA ŠEPAL MED ODMORI

Vseeno se je videlo, da Luka ni pravi, da je večkrat med odmori šepal. Toda le koliko košarkarjev lahko reče, da je igralo slabo, pa pri tem vseeno prišlo do 20 točk in skorajda uprizorilo velik povratek v zadnji četrtini prav po zaslugi Dončića, ki je v njej dosegel 9 točk.

Naslednja priložnost za Dallas, ki je utrpel 29 poraz v sezoni (imajo 25 zmag) bo že v nedeljo ob 21. uri po našem času.