sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 07.02.2019 20:35:59

Olimpiji mestni derbi

Košarkarji Petrola Olimpije so v 17. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 86:65 (23:16, 39:30, 66:48).

* Dvorana Stožice, gledalcev 100, sodniki: Vučković, Pohleven (oba Maribor), Javor (Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Jones 7 (1:1), Tratnik 19 (5:6), Špan 4, Bubnić 8, Lazić 10, Simonović 5 (1:4), Badžim 8, Rebec 6 (0:2), Kastrati 2, Tomić 17 (2:4).
* Ilirija: Heath 7 (1:3), Williams 17 (1:2), Sinebabnov 3 (1:2), Ružič 9 (3:6), Germ 9 (2:2), Gorbačov 7 (2:2), Meze 2, Gorenc 11 (1:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 9:17, Ilirija 11:19.
* Met za 3 točke: Petrol Olimpija 9:32 (Tomić 3, Rebec 2, Badžim 2, Lazić 2), Ilirija 6:25 (Williams 2, Gorenc 2, Germ, Gorbačov).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 23, Ilirija 20.
* Pet osebnih napak: Gorbačov (34.).

Petrol Olimpija je dosegla deseto zmago v najmočnejšem klubskem tekmovanju na domačem prizorišču in je v zgornji polovici prvenstvene lestvice, medtem ko Ilirija z vsega eno zmago in 15 porazi povsem na dnu.

Mestni dvoboj je minil v absolutnem znamenju favoriziranih gostiteljev, ki so postopoma lomili odpor Šiškarjev, dokončno pa so ga zlomili v tretji četrtini, ki so jo zaključili z lepo prednostjo 18 točk (66:48).

Trener Olimpije Saša Nikitović je enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, ki so profesionalno opravili svoje delo in brez večjih težav prišli do nove zmage.

Pri zmagovalcih sta bila najbolj učinkovita Igor Tratnik z 19 točkami in osmimi skoki ter Boban Tomić s 17 točkami, pri poražencih pa Larry Williams s 17 točkami in devetimi skoki ter Domen Gorenc z 11 točkami.

Značke: košarka, dp