Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

2 17.01.2019 07:52:33

Nič novega: Luka IZJEMEN, njegovi soigralci pa ... (VIDEO)

Luka Dončić ima za seboj novo izvrstno predstavo.

Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić je znova pokazal izjemno predstavo v severnoameriški ligi NBA. Ljubljančan v dresu Dallasa je lokalnemu tekmecu iz San Antonia nasul 25 točk, svojo izjemno igro je začinil še z osmimi skoki in podajami, ostroge pa so slavile s 105:101, potem ko so v drugem polčasu nadoknadile 19 točk zaostanka.

Dončić je po letu 2010 prvi igralec v ligi NBA, ki je v svoji krstni sezoni na petih tekmah v nizu dosegel 25 ali več točk, ta dosežek je nazadnje uspel slovitemu Stephenu Curryju v dresu zasedbe Golden State.

V domači ekipi poleg Dončića ni bilo posebej razpoloženega igralca, drugi najbolj učinkovit je bil Wesley Matthews s 13 točkami, medtem ko je gostujoča ekipa pokazala zelo kolektivno predstavo.

Najbolj učinkovit je bil Italijan Marco Belinelli s 17 točkami, DeMar DeRozan, Rudy Gay in Patty Mills so dosegli po 14 točk, v prelomnih trenutkih dvoboja pa se je izkazal tudi Latvijec Davis Bertans z 12 točkami.