31.12.2018 07:01:13

ČAROVNIJA SE NADALJUJE! Luka spet blestel, spet je bil najboljši, Dallas premagal Oklahomo (VIDEO)

Dallas je ponoči s 105:103 premagal Oklahomo City, v moštvu teličkov pa je bil spet najboljši - kdo drug, kot Luka Dončić, ki je dosegel 25 točk.

Slovenska atrakcija, čudežni deček ali karkoli hočete, skratka Luka Dončić, je do 25 točk prišel v slabih 34 minutah, izza črte za tri točke je iz 11 poskusov zadel štirikrat, imel je tudi tri skoke in sedem podaj. Z desetimi točkami je še posebej blestel v tretji četrtini, v kateri so domači tudi prišli do občutne prednosti proti tretjeuvrščeni ekipi zahodne konference. Luka je bil v tej sezoni še sedmič najbolj učinkovit igralec svoje ekipe. To mu je uspelo tretjič zapored ali na vseh treh prazničnih tekmah od Božiča naprej.

S serijo 13:1 je Dallas v tretji četrtini prišel do dvoštevilčne prednosti (plus 11), vendar tekma s tem še ni bila končana. V zadnjem delu igre so se gostje vrnili v igro in bili pred koncem celo bližje zmagi. Manj kot dve minuti pred koncem je Oklahoma vodila s 101:95, potem pa je domačim uspel preobrat. Dallas je do konca dosegel deset točk, tekmec le dve. Od izida 99:103 so domači košarkarji v minuti in 22 sekundah z delnim izidom 6:0 postavili končni izid 105:103.

Protiutež Dončiću je bil Paul George, ki je bil na trenutke nerešljiva uganka za moštvo iz Texasa. Skupaj je dosegel 36 točk, prvi zvezdnik Russell Westbrook pa je šele drugič v sezoni ostal pod desetimi točkami - z mizernim metom iz igre (4:22) jih je dosegel devet.

"Imeli smo srečo, saj Russell ni imel svojega strelskega večera. Poznam ga in nikakor se ne veselim jutrišnjega večera," je posredno kompliment tekmecu izrekel trener Dallasa Rick Carlisle. Ekipi bosta namreč le zamenjali dvorano in se že danes na povratni tekmi "udarili" v Oklahoma Cityju (prenos ob 2. uri zjutraj na Sportklubu!).

Dallas je po 17. zmagi (ob 18 porazih) na 12. mestu v zahodni konferenci. Za osmouvrščenim San Antoniom zaostaja za tri zmage. Sicer pa je na domačem parketu dvorane American Airlines Center dosegel 15 zmago in z izkupičkom 15-3 velja za najboljše domače moštvo na Zahodu, v celotni ligi pa sta za eno samo zmago uspešnejša le Millwaukee in Philadelphia. Na drugi strani je Dallas s komaj dvema zmagama v gosteh najslabši v ligi v tem segmentu.