Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

1 30.10.2018 07:35:11

USTAVITE VSE KAR POČNETE! Saj to je noro! Luka Dončić s predstavo za zgodovino (video)

Luka Dončić nadaljuje s sijajnimi predstavami v ligi NBA. Čeprav je njegov Dallas izgubil po podaljšku s San Antoniom s 113:108, je 19-letnik znova opozoril nase in končal z osebnim rekordom, kar se tiče osvojenih točk.

Enostavno noro. Luki Dončiću se je naravnost utrgalo. Mladenič iz Ljubljane je namreč na svoji sedmi tekmi v ligi NBA znova navdušil. Tokrat bolj kot kdajkoli prej.

S svojim Dallasom se je namreč pomeril s slovitim San Antoniom in legendarnim Greggom Popovichem. Dvoboj, ki ga je začel dokaj slabo, s štirimi izgubljenimi žogami in sedmimi točkami do polčasa, pa je končal naravnost sanjsko.

Dallas je izgubil, toda Dončić je pustil pečat, ki ga bo nemogoče izbrisati. Mladenič je v 39 minutah in pol na parketu zbral kar neverjetnih 31 točk, ob tem pa je dodal še 8 skokov, štiri asistence, ukradeno žogo in blokado. Iz igre je metal 11/18 (od tega 4/6 za tri in 5/6 iz prostih metov), na koncu pa se je ustavil pri šestih izgubljenih žogah.

profimedia-0392551280

In kar je morda pri slovenskemu košarkarju še najbolj impresivno? Luka je bil pred tekmo vprašljiv zaradi težav s hrbtom, a je vseeno stisnil zobe in pomagal svojemu moštvu.

"Kako je? Tako - tako. Ampak ne bom se ustavil,"je na vprašanje o poškodbi dejalDončić, ki si je na tekmi proti koncu tudi rahlo zvil gleženj. A očitno Dončića zares ne ustavi prav nič.

Na  koncu to ni bilo dovolj za zmago, saj je San Antonio po podaljšku na domačem parketu slavil s 113:108 in Dallasu prizadejal še peti zaporedni poraz, a Luka je znova dokazal, da je rojen za ligo visokega tempa in ameriške košarke. Tudi v pomembnih trenutkih je držal ritem z Ostrogami in svojemu moštvu pomagal do podaljška, redni del se je končal s 102:102. Pri 102:101 pa je imel za zmago dva prosta meta organizator igre Dallasa Dennis Smith mlajši, ki pa je drugega zgrešil. V podaljšku je vajeti igre v svoje roke vzel DeMar DeRozan, ki je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami.

Doslej je v letošnji sezoni kot novinec pri številkah, ki pustijo odprtih ust. V 35,7 minutah namreč dosega 20,4 točke, 6,4 skokov in 4 podaje na tekmo, medtem ko iz igre meče 45,9 odstotno, za tri 38,8 in 72,7-odstotno pri prostih metih. Njegove vragolije si lahko ogledate v posnetku spodaj. Ne bo vam žal. Luka z nezadržno hitrostjo osvaja srca prek luže.

dragic
Goran Dragić
vszi

Omeniti moramo še Gorana DragićaPoraz je doživel tudi drugi slovenski predstavnik v NBA. Z Miamijem je moral v gosteh priznati premoč Sacramentu, ki je zmagal s 123:113. Dragić je v 31 minutah dosegel 20 točk (met 7:15), ob tem pa imel še pet podaj, skok in dve ukradeni žogi.