Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 29.10.2018 10:06:39

Luka je prišel do točke, ko 14 točk v ligi NBA ni nič posebnega (VIDEO)

Luka Dončić in Joe Ingles
Utah je v ligi NBA na gostovanju s 113:104 premagal Dallas, za katerega je slovenski zvezdnik Luka Dončić v 37 minutah dosegel 14 točk, šest skokov in pet podaj. Dallas je doživel četrti poraz in je ostal pri dveh zmagah v tej sezoni teh je na 10. mestu na zahodnem delu lige.

Luka Dončić tokrat ni bil najbolj razpoložen pri metih iz igre in je zadel pet od 13 poskusov ter zadel dve od šestih trojk, ob tem je izgubil pet žog. Oči so bile uprte v Rudyja Goberta pri gostih in DeAndrea Jordana v vrstah domačih, ki sta zabeležila po šesta zaporedna dvojna dvojčka. Gobert je zbral 23 točk in 16 skokov, Jordan pa 12 točk, 19 skokov in devet podaj, slednje je rekord kariere.

"Vedno, ko se pomerim z dobrim centrom lige je to zame izziv. To je tudi dobra stran, saj na ta način hitreje napredujem. Moji dvoboji z Gobertom so tudi zabavni, veliko se šaliva, toda ko sva na igrišču je pred nama le tekma in nič drugega," je pojasnil Jordan.

Igralci Dallasa bodo prvo od dveh gostovanj v nizu opravili v noči na torek po slovenskem času, ko bodo gostovali v San Antoniu.

Dvakratni zaporedni prvak lige Golden State je na gostovanju s 120:114 odpravili Brooklyn ter so s šestimi zmagami in porazom prvi na zahodnem delu lige. Stephen Curry je za zmagovite goste zadel 35 točk in sedem trojk ter postavil nov rekord NBA. Na vseh sedmih tekmah nove sezone je dosegel najmanj po pet trojk in s tem izboljšal prejšnji dosežek Georgea McClouda, ki je imel šest takih tekem v nizu v sezoni 1995-96. Curry je tokrat zadnjo trojko zadel minuto in pet sekund pred koncem dvoboja za vodstvo gostov s 115:108, da zmaga ni ostala doma, pa je bil zaslužen tudi Kevin Durant s 34 točkami.

Igralci Oklahome Cityja so s Paulom Georgem in Russellom Westbrookom (po 23 točk) ugnali Phoenix s 117:110 in v petem poskusu prišli do prve zmage v novi sezoni. Nerlens Noel je dodal 20 točk in 15 skokov, Patrick Patterson pa 17 točk. Cleveland, finalist lige zadnjih dveh sezon in prvaki leta 2016, ki so v nedeljo odpustili trenerja Tyronna Lueja, tako ostajajo edina ekipa brez zmage v sezoni.

Tobias Harris je z 22 točkami vodil kar devet igralcev Los Angeles Clippersov z dvomestnim številom točk, s tem pa so s 136:104 nadigrali Washington. Clippersi so imeli 54-odstotni met iz igre, zadeli so 16 od 29 metov iz igre in ujeli 57 žog, Washington pa je imel 45 skokov.

Izidi:
Dallas Mavericks - Utah Jazz               104:113
(Luka Dončić 14 točk, 6 skokov, 5 podaj v 37 min. za Dallas)

3. Portland       3  2    60,0
4. Minnesota      2  4    33,3