Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 28.10.2018 20:41:03

Olimpija vendarle do zmage

Košarkarji Šentjurja so v tekmi 3. kroga lige Nova KBM izgubili proti Petrol Olimpiji z 89:98 (20:27, 46:59, 67:79).

* OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 500, sodniki: Vučković (Maribor), Gajšek (Podčetrtek) in Pipan (Ljubljana).
* Šentjur: Krušič 7 (3:3), Jurček 9, Pešić 23 (10:13), Konjević 26 (5:5), Harmon 5 (2:2), Jereb 9, Ledl 8 (2:2), Čigoja 2.
* Petrol Olimpija: Špan 23 (6:7), Radulović 9 (1:2), Badžim 2, Bubnić 17 (2:2), Sanon 6 (4:4), Tratnik 3, Lapornik 18 (2:3), Rebec 6 (4:4), Šamanić 4 (2:2), Jones 10.
* Prosti meti: Šentjur 22:25, Petrol Olimpija 21:24.
* Met za tri točke: Šentjur 9:22 (Jereb 3, Ledl 2, Jurček, Pešić, Konjević, Harmon), Petrol Olimpija 9:20 (Lapornik 4, Špan 3, Bubnić, Tratnik).
* Osebne napake: Šentjur 22, Petrol Olimpija 24.
* Pet osebnih: Krušič (40.), Harmon (33.)

Aktualni slovenski prvaki so se v zadnji tekmi 3. kroga pomerili z državnimi prvaki iz sezone 2014/15. Do danes sta obe ekipi imeli enak izkupiček - uvodni poraz in zatem zmago. Do nove so prišli zadnji zmagovalci lige Nova KBM, ki so z njo skočili pod vrh, imajo pet točk tako kot Sixt Primorska in eno manj kot vodilna Krka ter druga Rogaška.

Domači so vodili v uvodnih dveh minutah in pol, zatem so gosti prešli v vodstvo, ga sredi prve četrtine za kratek čas izgubili, nato so Ljubljančani nanizali nekaj košev, vodili tudi z desetimi točkami prednosti, po 10 minutah pa imeli prednost sedmih (27:20). Zeleno-beli so si na začetku druge četrtine priigrali 12 točk prednosti, ob koncu polčasa pa +15.

Dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine so se zmaji približali prednosti 20 točk, Davor Konjević s šestimi točkami in Dejan Čigoja z dvema sta svojo ekipo pred zadnjo četrtino vrnila na bolj znosnih -12 (67:79). Šentjur je nadaljeval z dobro igro tudi na začetku zadnje četrtine, v 32. minuti se je približal na 76:83. Bližje niso mogli, domači nalet je gostujoča ekipa znala ustaviti, v 38. minuti je vodila s 96:82 in jasno je bilo, da bosta dve točki šli v Ljubljano.

Jan Špan je tekmo končal z dvojnim dvojčkom - 23 točkami in 10 asistencami, dosegel je tri trojke. Prvi strelec tekme je bil s 26 točkami Konjević.

"Zaslužena zmaga. Od prve do zadnje minute tekme smo bili boljši nasprotnik. Imeli smo sicer nekaj težav pod košem, saj smo zaigrali brez Mirze Begića, v prvem polčasu pa se je lažje poškodoval Bojan Radulović. Drugi visoki igralci so imeli težave z osebnimi napakami. Kljub temu smo vse do konca tekme ostali zbrani, priložnost za igro pa so dobili tudi nekateri mlajši košarkarji," je ocenil trener Olimpija Zoran Martić.

Jakša Vulić, trener Šentjurja, je po tekmi dejal: "Prvi polčas smo odigrali premehko za ekipo, kot je Petrol Olimpija, in prejeli odločno preveč točk. V drugem delu smo bili bolj čvrsti in se približali na sedem točk, vseeno pa so gostje nadaljevali z izvrstno strelsko predstavo. Objektivno so bili gostje nocoj boljši in jim čestitam za zmago."

Ljubljančani bodo v petek, 2. novembra, igrali proti Sixt Primorski, Šentjurčani dan kasneje proti Heliosu.

Značke: košarka, dp