29.07.2024 08:00:21

Po Špancih padli še ... Uh, kakšna norišnica, po veliki zmagi v dvorani odmevalo 'mi Slovenci'!

Fiba

Mladi slovenski košarkarji so prišli še do enega velikega skalpa.

Reprezentanca do 18 let se je na drugi tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva pomerila z Litvo in z izjemno kolektivno igro dosegla svojo drugo zaporedno zmago, ko je tekmeca ugnala s 100:95. Slovenci so v prvi četrtini nadaljevali z odlično predstavo s prve tekme, ko so premagali Špance, in si z delnim rezultatom 23:30 priigrali sedem točk prednosti. V drugi četrtini so Litovci na igrišče stopili odločneje in v 15. minuti prevzeli vodstvo, prvi polčas se je končal z rezultatom 50:45 v prid Litvi. Slovenska reprezentanca se je v tretjo četrtino vrnila z izjemno borbenostjo in željo, v 25. minuti tekme je spet prišla do vodstva, ga ohranila do konca tekme in z drugo veliko zmago vložila kandidaturo za najvišja mesta prvenstva. Med Slovenci se je z 20 točkami in petimi skoki spet izkazal Urban Kroflič, po 15 točk pa sta prispevala Marko Padjen in Vit Hribar.

Reprezentanco zadnja tekma skupinskega dela čaka danes, ko se bo ob 17.30 pomerila s Finsko.