28.07.2024 19:33:30

Srbi občutili moč Američanov: Prva četrtina še izenačena, nato je na sceno stopil Durant

Košarkarska reprezentanca ZDA je dobila uvodno tekmo na olimpijskem turnirju v Lillu. Premagala je Srbijo s 110:84. Pri Američanih je blestel Kevin Durant s 23 točkami v manj kot 17 minutah na parketu. Zvezdnik Phoenix Suns je ob tem zgrešil le en met iz igre; trojke je metal 5:5.

Srbija je bila kolikor toliko enakovreden tekmec le v prvem polčasu. Dokončno se je tekma prelomila v tretji četrtini, po kateri so imele ZDA že 19 točk prednosti.

LeBron James se je približal trojnemu dvojčku z 21 točkami (met iz igre 9:13), devetimi podajami in sedmimi skoki. Jrue Holiday je dodal 15 točk (trojke 3:5), Devin Booker pa 12.

Za Srbijo je MVP lige NBA Nikola Jokić dosegel 20 točk (met 8:15) in zbral osem podaj ter pet skokov. Bogdan Bogdanović je prispeval 14 točk, Ognjen Dobrić pa 13.

Na drugi tekmi v skupini C je Južni Sudan premagal Portoriko z 90:79. Najboljša pri zmagovalcih sta bila Carlik Jones z 19 točkami in Marial Shayok (15), prvi strelec Portorika pa je bil Jose Alvarado (26 točk).

V drugem krogu v sredo se bosta pomerila Srbija in Portoriko (17.15) ter ZDA - Južni Sudan (21.00).