Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

Takšnega selektorja pa še ne: Nasmejani Kek ...

Videti je, kot bi speča deklica odpirala oči Odkrito.si

stojanovic Ekipa24.si

Razkrivamo: Slovenci igrali s črnim trakom, to je...

0 15.06.2023 20:15:22

Rakete še niso vzletele, tudi 18 točk prednosti ni bilo dovolj

Košarkarice Slovenije so v 1. krogu evropskega prvenstva v Ljubljani (skupina C) izgubile z Veliko Britanijo s 71:76 (23:11, 38:33, 56:60).

Košarkarice Slovenije so v uvodnem nastopu na evropskem prvenstvu v Ljubljani izgubile proti Veliki Britaniji z 71:76. Že jutri jih čaka nova preizkušnja; ob 18. uri se bodo pomerile z Nemčijo.

V skupinskem delu se bodo Slovenke v nedeljo srečale še s Francijo, ki sodi med favorite za najvišja mesta. Le najboljše reprezentance iz štirih skupin - dve potekata v Stožicah, dve pa v Tel Avivu v Izraelu - se bodo neposredno uvrstile v četrtfinale, drugo in tretjeuvrščene pa bodo igrale repesaž za uvrstitev med osem ekip v Evropi. Zadnje ekipe v skupinah se bodo poslovile po treh tekmah.

Slovenija po dvanajstem nastopu na štirih zaporednih evropskih prvenstvih ostaja pri štirih zmagah. Dve je dosegla na uvodnih dveh v Pragi in Nišu, dve pa 2021 v Strasbourgu.

Slovenske košarkarice so prikazale borbeno in željno igro, a so bile proti fizično močnejšim in višjim igralkam iz Velike Britanije za korak prekratke. Odlično so odigrale tri četrtine tekme, v prvem polčasu so imeli že osemnajst točk prednosti, v zadnjih desetih minutah pa jim je zmanjkalo moči, da bi zaustavile premoč Britank pod obročema (51:39).

Slovenija je dobila prvo četrtino s 23:11, ob tem, da je Teja Oblak dosegla 12 točk, Ajša Sivka pa je imela po desetih minutah že osem skokov. Razliko je po delnem izidu 16:0 v 13. minuti povišala na 29:11. V vodstvu so #rakete ostale vse do konca tretje četrtine.

2zenske slovenija af

Tekmice so odločilno razliko naredile v prvih minutah zadnje četrtine, ko so pobegnile na 69:60 (34.). Izbranke grškega trenerja na slovenski klopi Georgiosa Dikaiolakosa so se sicer približale na 68:70 (37.), za preobrat pa so imele preozek nabor razpoloženih igralk in bile premalo natančne pri metih na koš (37,3%).

Teja Oblak je bila s 25 točkami (met 10:21) prva strelka tekme. Zala Friškovec je imela 15 točk in 9 skokov, Eva Lisec je zbrala 14 točk (2 skoka), najvišji statistični indeks pri Sloveniji pa je imela 18-letna Ajša Sivka (21) za 11 skokov in 10 točk (met 4:7, 4 podaje).

Slovenija – Velika Britanija 71:76 (23:11, 38:33, 56:60)

Dvorana Stožice. 1500 gledalcev. Sodniki: Chueca (Španija), Baldini (Italija), Matejek (Češka).
Slovenija: Lisec 14 (0:1), Oblak 25 (2:3), Ivanuša 4, Jakovina 3, Friškovec 15 (1:2), Sivka 10.
Velika Britanija: Winterburn 15 (3:4), Gayle 5 (2:2), Wilkinson 2 (2:2), Fagbenle 14 (2:2), Herbert-Harrigan 11 (2:3), Wallace 14 (5:6), Anigwe 15 (3:9).
Prosti meti: Slovenija 3:8, Velika Britanija 19:28.
Met za dve točki: Slovenija 16:39, Velika Britanija 15:35.
Met za tri točke: Slovenija 12:36 (Friškovec 4, Oblak 3, Sivka 2, Lisec 2, Jakovina), Velika Britanija 9:27 (Winterburn 4, Wallace 3, Gayle, Herbert-Harrigan).
Skoki: Slovenija 39 (26 + 13), Velika Britanija 51 (37 + 14).
Osebne napake: Slovenija 24, Velika Britanija 12.
Pet osebnih: Jakovina (38.).