Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.09.2019 16:45:35

Američani svetovno prvenstvo začeli s pričakovano zmago, Litva PONIŽALA Senegal

Ameriški košarkarji so svetovno prvenstvo na Kitajskem začeli s pričakovano zmago proti Češki z 88:67. Evropski derbi 1. kroga je pripadel Franciji, ki je z 78:74 ugnala Nemčijo. Prepričljive zmage so se veselili tudi Grki, ki so s 85:60 ugnali Črno Goro.

Američani - poleg Srbije prvi favoriti z zlato medaljo - so ključno razliko naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 26:15. Prva se je končala s 17:14, podobno izenačeni sta bili tudi tretja in četrta četrtina. Pri Američanih se je s 16 točkami izkazal Donovan Mitchell. Eno več je na drugi strani dosegel Tomaš Satoransky, ki je bil tudi prvi strelec tekme.

Francozi so tekmo začeli zelo poletno. Prvo četrtino so dobili s 16:4, drugo z 20:16, a nato popustili v nadaljevanju. Nemci so po vrnitvi z odmora prišli kot prerojeni. Počasi so zmanjševali zaostanek, sedem sekund pred koncem pa so se približali na 74:76. Po minuti odmora francoske klopi je do dveh prostih metov prišel Evan Fournier, oba zadel, met za tri točke Nemca Maximiliana Kleberja pa je zgrešil cilj.

Osrednji igralci tekme so bili Fournier s 26 točkami in 10 skoki ter Amath M'Baye z 21 točkami na francoski strani in Dennis Schröder s 23 točkami in osmimi skoki ter Johannes Voigtmann s 25 točkami na nemški strani.

Črna Gora je doživela težek poraz proti Grčiji. Črnogorci so bili brez moči predvsem v prvem polčasu, ki so ga izgubili s 16:42. V drugem polčasu so držali stik z Grki in ga dobili s točko prednosti. Prvi zvezdnik Grkov Giannis Antetekounmpo je dosegel 10 točk in osem skokov, odigral je le 16 minut.

Kanadčani so po treh četrtinah vodili s 77:76, a so na koncu ostali praznih rok. Avstralci so zadnjo četrtino dobili z 32:15 in se veselili zmage s 108:92. Prvo ime tekme je bil Matthew Dellavedova, ki je dosegel 24 točk, v zadnjih 10 minutah je prispeval tri trojke in tri podaje.

Litva je ponižala Senegal s 101:47, že ob polčasu je vodila 48:21.

Brazilija je s 102:94 ugnala Novo Zelandijo, Dominikanska republika je bila z 80:76 boljša od Jordanije, Turčija s 86:67 od Japonske.

Značke: košarka, sp