Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

3 01.07.2018 22:17:53

ŠOK v Stožicah: EVROPSKI PRVAKI na kolenih, kaj pa zdaj?!

ALESFEVZER.COM
Slovenski košarkarji so v 6. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 izgubili s Črno goro s 74:87 (14:24, 39:46, 56:58).

Košarkarji Slovenije so v zadnji tekmi prvega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo doživeli boleč poraz. V Stožicah jih je premagala Črna gora, kar pomeni, da imajo varovanci selektorja Rada Trifunovića po uvodnih šestih tekmah le dve zmagi in zelo majhne možnosti za uvrstitev na prvenstvo, ki bo septembra 2019 na Kitajskem.

Slovenijo v drugem delu kvalifikacij čakajo trije novi tekmeci, Turčija, Latvija in Ukrajina. Naslednjo tekmo bo igrala 14. septembra proti Latviji v gosteh, nato pa bo na prvo obletnico evropskega naslova iz Istanbula, torej 17. septembra, gostila Turčijo. Konec novembra sledi gostovanje v Ukrajini, nato domača preizkušnja z Latvijo ter februarja 2019 Turčija v gosteh in Ukrajina doma.

trifunovic SP0_1184
Slovenija bo drugi del v skupini I začela z zadnjega mesta. Španija je na vrhu s stoodstotnim izkupičkom in je praktično že uvrščena na SP. Drugo mesto s 4-2 si delita Turčija in Latvija, 3-3 pa imata Ukrajina in Črna gora. Na svetovno prvenstvo se bodo uvrstile prve tri ekipe.

Slovenija je ta teden v Stožicah nastopila močno oslabljena. Tako proti Španiji kot Črni gori so manjkali štirje glavni stebri reprezentance iz septembrskega evropskega prvenstva. Luki Dončiću so nastop prepovedali novi delodajalci iz Dallas Mavericks, Anthony Randolph je nastop odpovedal zaradi zdravstvenih težav, enako tudi Gašper Vidmar (ter Zoran Dragić), Goran Dragić pa je končal reprezentančno kariero.

Z drugorazredno ekipo v primerjavi z zlato zasedbo je bila Slovenija lahek zalogaj za Črnogorce, ki so v primerjavi s prvo tekmo v Podgorici, nastopili močnejši za dva visoka igralca. Prav ta razlika pod košema je bila odločilen jeziček na tehtnici (skok 34:44).

Slovenija je odigrala katastrofalnih prvih petnajst minut, v katerih si je nabrala zaostanek 18:35, precej boljših drugih petnajst in na koncu znova slabih deset, v katerih se je morala posloviti od zmage.

Zaostanek sedemnajstih točk je znižala na 37:41 in kakšnim 5000 gledalcem v Stožicah ponudila priložnost, da so tradicionalno poskakovali na "kdor ne skače, ni Sloven'c". Upanje je nato tlelo še celo tretjo četrtino, v kateri je Slovenija dobila skok z 12:11, zmaga pa je izpuhtela v uvodnih minutah zadnjega dela.

Namesto, da bi Aleksej Nikolić, Vlatko Čančar in Jaka Blažič zadeli "zicerje" za izenačenje ali vodstvo, je Črna gora v 34. minuti prišla do prednosti 69:58 in zanesljive zmage, ki je bila na koncu celo višja kot slovenska februarja v Podgorici.

slovenija SP0_1328
Pri Sloveniji so trije igralci dosegli po 15 točk - Luka Rupnik (trojke 4:6), Klemen Prepelič (met iz igre 4:12, 7 skokov, 4 podaje, 4 izgubljene žoge) in Vlatko Čančar (met 5:15, 8 skokov) - razočarala pa je znova centrska naveza Žiga Dimec - Sašo Zagorac, ki je imela skupaj štiri skoke, ter organizacija igre s strani Alekseja Nikolića, ki v dveh tekmah ni dosegel točke, tokrat pa je ostal tudi brez podaje.

Slovenija - Črna gora 74:87 (14:24, 39:46, 56:58)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 5000, sodniki: Poursanidis (Grčija), Suslov (Estonija), Baldini (Italija).
SLOVENIJA: Rebec 1 (1:2), Rupnik 15 (3:4), Prepelič 15 (4:5), Murić 4, Blažič 6 (3:6), Lapornik 3, Zagorac 5, Dimec 10 (2:2), Čančar 15 (3:4).
ČRNA GORA: Needham 2 (2:3), Šehović 9, Pavličević 3 (3:4), Popović 13 (3:3), Barović 1 (1:2), Ivanović 19 (4:5), Djurišić 23 (1:3), Bjelica 17 (5:7).
Prosti meti: Slovenija 16:23, Črna gora 19:27.
Met za dve točki: Slovenija 11:31, Črna gora 19:30.
Met za tri točke: Slovenija 12:31 (Rupnik 4, Prepelič 3, Čančar 2, Blažič, Lapornik, Zagorac), Črna gora 10:32 (Šehović 3, Ivanović 3, Djurišić 2, Bjelica 2).
Skoki: Slovenija 34 (24 + 10), Črna gora 44 (32 + 12).
Osebne napake: Slovenija 25, Črna gora 21.