Kanyne West, Harry in P Odkrito.si

Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

2 26.02.2018 19:33:44

BOLEČE!!! Naši košarkarji po BURNI KONČNICI v Belorusiji ostali BREZ ŠE KAKO POMEMBNIH TOČK!

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Minsku doživela drugi poraz v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2019. Belorusija jo je premagala s 93:92 (26:24, 46:47, 75:74).

Poraz je boleč, saj po novem tolmačenju pravil ekipe, ki bodo napredovale v drugi del kvalifikacij, s seboj nosijo vse rezultate oziroma točke.

Belorusija - Slovenija 93:92 (26:24, 46:47, 75:74)
* Športna dvorana, gledalcev 1000, sodniki: Mazzoni (Italija), Poursanidis (Grčija), Aunkrogers (Latvija).
* Belorusija: Saddler 25 (1:1), Salaš 20 (2:4), Meščarako 6, Liutič 13 (2:3), Paliaščuk 2, Kudraucau 18 (4:5), Semianiuk 4, Belianko 3, Vaškevič 2 (0:2).
* Slovenija: Rebec 14 (3:4), Rupnik 6 (4:4), Prepelič 17 (4:6), Blažić 27 (8:10), Hrovat 2, Zagorac 13 (1:2), Mahkovic 3 (3:4), Dimec 7 (1:1), Čančar 3 (1:2).
* Prosti meti: Belorusija 9:15, Slovenija 25:33.
* Met za dve točki: Belorusija 27:50, Slovenija 17:35.
* Met za tri točke: Belorusija 10:24 (Kudraucau 4, Saddler 2, Salaš 2, Litič, Belianko), Slovenija 11:24 (Zagorac 4, Prepelič 3, Blažič 3, Rebec).
* Skoki: Belorusija 46 (30 + 16), Slovenija 28 (23 + 5).
* Osebne napake: Belorusija 26, Slovenija 22.
* Pet osebnih: /.

Izbranci selektorja Rada Trifunovića so bili tako v novembrskem kot februarskem ciklusu kvalifikacij polovično uspešni. Na računu imajo zmagi z Belorusijo in Črno goro ter poraza s Španijo in današnjega v Minsku.

Potem ko so slovenski košarkarji manj kot 24 ur pred tekmo izvedeli, da je obračun z Belorusijo še kako pomemben, že začetek srečanja ni bil obetaven. Edo Murić, ki bi moral biti ob izostanku Gašperja Vidmarja pomemben člen pod obročema, si je že po nekaj minutah zvil gleženj, gostitelji pa so imeli v svojih vrstah razigranega posameznika, naturaliziranega Američana Devona Saddlerja, ki je do devete minute dosegel trinajst točk in praktično sam držal ravnotežje na semaforju.

Slovenska protiutež v prvem polčasu je bila dovolj razigranih košarkarjev - v prvi četrtini šest strelcev, ob odmoru osem (Jaka Blažič 11), soliden met z razdalje (trojke 7:13), a tudi zelo slab skok in porozna obramba. Belorusi so imeli v prvem polčasu skoraj toliko skokov v napadu kot vsi slovenski igralci skupaj (11:24), na koncu pa so Slovenijo preskočili s 46:28.

Slovenija je prvi skok v napadu zabeležila šele v 24. minuti, dve minuti za tem pa je imela Belorusija že devet točk prednosti (64:55). Odgovor je bil pravočasen, pobudnik pa Matic Rebec, ki je k delnemu izidu 10:0 prispeval šest točk in tri ukradene žoge.

Belorusija je novembra v Stožicah pokleknila šele v zadnji četrtini, v petek je imela proti Španiji napad za zmago, tokrat pa je vendarle dosegla prvo zmago, potem ko je v zadnjih štirih minutah nadoknadila sedem točk zaostanka (82:89).

Slovenija je v zadnjih štirih minutah dosegla le tri točke, imela je cel kup žog oziroma metov, ki niso hoteli skozi obroč, pa tudi sodniška trojka ji ni bila niti malo naklonjena. Ko je Vitalij Liutič enajst sekund pred koncem zadel za vodstvo 93:91, je imel Klemen Prepelič na drugi strani dva prosta meta za izenačenje. Prvega je zadel, drugega ne in Belorusi so se veselili nepričakovanega uspeha nad evropskimi prvaki.

Značke: košarka, sta