lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 19.06.2017 19:29:03

Srbska brca: Slovenske košarkarice končale z nastopi na evropskem prvenstvu

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v tretjem krogu predtekmovanja na evropskem prvenstvu v Pragi izgubila s Srbijo z 69:88 (30:21, 41:44, 58:62) in izpadla iz nadaljnjega tekmovanja.

* Dvorana Kralovka, gledalcev 500, sodniki: Rossi (Italija), Velikov (Bolgarija), Calik (Poljska).
* Slovenija: Oblak 22 (5:6), Erkić 10, Prezelj 2, Barič 18 (5:5), Jakovina 2, Lisec 7 (3:4), Evans 8 (4:6).
* Srbija: Radočaj 7 (1:2), Petrović 23 (4:5), Čađo 3, Krnjić 2, N. Jovanović 11 (1:2), Milovanović 11 (2:2), Crvendakić 7 (5:6), Škorić 11, Stanković 2 (2:2), T. Jovanović 7 (1:2), Dabović 4.
* Prosti meti: Slovenija 17:21, Srbija 16:21.
* Met za dve točki: Slovenija 14:42, Srbija 24:40.
* Met za tri točke: Slovenija 8:15 (Oblak 3, Barič 3, Erkić 2), Srbija 8:20 (Radočaj 2, N. Jovanović 2, Petrović, Čađo, Škorić, Milovanović).
* Skoki: Slovenija 33 (17 + 16), Srbija 33 (20 + 13).
* Osebne napake: Slovenija 26, Srbija 27.
* Pet osebnih: T. Jovanović (38.), Milovanović (39.).

Slovenija je končala z nastopi na 36. evropskem košarkarskem prvenstvu za ženske na Češkem. V tretjem krogu predtekmovanja v skupini C je izgubila s Srbijo z 69:88.

Slovenija je premierni nastop na evropskih prvenstvih končala z dvema porazoma s Francijo ter Srbijo in zmago proti Grčiji.

Varovanke selektorja Damirja Grgića so se hrabro zoperstavile aktualnim evropskim prvakinjam in bronasti zasedbi z olimpijskih iger v Braziliji, vendar niso mogle pripraviti presenečenja, ki bi jim zagotovilo vsaj dodatne kvalifikacije za četrtfinale. V skupini so zasedle četrto mesto.

Slovenke se iz Prage vračajo z visoko dvignjenimi glavami. V najtežji predtekmovalni skupini so za las zgrešile zmago proti olimpijskim podprvakinjam Francozinjam, nato so dosegle zgodovinsko prvo zmago na EP proti Grčiji, v zadnji tekmi pa so 35 minut držale korak še z eno najboljših ekip v Evropi.

Prva četrtina je bila ena najboljših predstav slovenskih košarkaric v zgodovini. Pri zaostanku 4:9 je selektor Grgić vzel minuto odmora, dekletom povedal nekaj krepkih in vzpodbudnih, odziv igralk na parketu pa je bil sanjski. Slovenija je v naslednjih petih minutah naredila delni izid 17:3 in prešla v vodstvo 21:12. Navdušujoča je bila njena obramba po celem igrišču, met z razdalje (trojke 4:6 in 8:13 za dve točki v 1/4), sodelovanje v napadu (8 podaj v 10 minutah), predvsem pa želja in ekipni duh.

Srbkinje, ki so izgubile uvodni tekmi in so nujno potrebovale zmago, so spoznale, da se s slovenskimi 'asinjami' ne gre šaliti. Vse sile so vložile v preobrat in počasi ter zanesljivo ujele priključek. K delnemu izidu 13:0 za njihovo vodstvo 39:34 je največ točk prispevala lani najboljša igralka Evrope Sonja Petrović (13 točk v prvem polčasu, na koncu 23). Dve več je imela tedaj prva strelka v slovenski ekipi Teja Oblak (trojke 3:4 v 1/2).

Sloveniji je za osvojitev vsaj tretjega mesta za repasaž zadostoval tudi poraz s petimi točkami, za Srbijo je hkrati štela le zmaga z vsaj šestimi točkami prednosti in to razliko je Srbija dosegla že na začetku drugega dela (56:44).

Kljub zaostanku se Slovenke niso predale. Na krilih Teje Oblak (22 točk, trojke 3:5, 4 skoki, 3 podaje) in Nike Barič (18 točk, trojke 3:5, 6 podaj) so priključek oziroma želeno razliko ujele še pred zadnjo četrtino (54:58), se tudi nato hrabro in čvrsto borile, kakovost in širši nabor tekmic pa sta tehtnico v zadnjih minutah vendarle prevesila na stran favoritinj.

Slovenija je bila v igri za senzacijo nazadnje v 36. minuti po trojki Baričeve za 70:63. Od tu naprej je Srbija naredila delni izid 8:0 in prišla do zaslužene zmage.

Značke: košarka, sta