To je postalo jasno po njenem letošnjem igranju za reprezentanco BiH do 20 let. Gajićeva, ki se je rodila v Bijeljini, je leta 2011 prišla v celjski Athlete in kmalu je stekla akcija za pridobitev slovenskega državljanstva, za kar je tudi sama pokazala interes. Lani ga je dobila in s tem naj bi takoj postala tudi slovenska reprezentantka.
Naj bi, če ne bi vmes poseglo eno od pravil Fibe, ki pravi takole: če igralec oziroma igralka matično državo zamenja z drugo, lahko zanjo zaigra le, če prej ni že oblekel(la) dresa matične reprezentance v kategoriji do 18 let ali katerekoli od starejših, pa še to šele po dopolnjenem 21. letu starosti. In ker je Gajićeva leto pred prihodom v Celje pri komaj 15 letih nastopala za BiH na prvenstvu do 18 let, je bilo jasno, da do leta 2016, ko bo dopolnila 21 let, igranje za slovensko izbrano vrsto ni mogoče.
Lani si je 187 centimetrov visoka košarkarica še »vzela« prosto poletje, brez reprezentančnih obveznosti, letos pa se je odločila, da je za njen razvoj in napredek bolje, da se kali tudi poleti, zato si je spet nadela bosansko-hercegovski dres. Še dve leti poletne »abstinence« se ji je zdelo preveč, še zlasti ker bi tudi po dopolnjenem 21. letu Slovenija morala dobiti še pristanek Fibe za njeno igranje.
Škoda za slovensko reprezentanco, ki ji posebej pri višjih igralkah primanjkuje kakovostnih igralk. Da bi bila Gajićeva velika okrepitev, vemo že po njenih predstavah v celjskem dresu, znova pa je to potrdila tudi na prvenstvu B divizije do 20 let, na katerem je bila ne le prvo ime BiH, ampak tudi izbrana za najboljšo igralko.