ps
20.07.2014 20:47:20

Za konec še en poraz

Fiba Europe

Po 12 dneh in osmih tekmah je reprezentanca do 20 let evropsko prvenstvo na Kreti končala na 12. mestu. V zadnjem srečanju je Slovenija z 82:85 izgubila z Veliko Britanijo.

S slednjo so se Slovenci že pomerili v drugem delu in jo takrat premagali, v tokratnem obračunu za 11. mesto pa potegnili krajšo. V prvem polčasu so zaostajali že 17 točk, nato pa so lovili tekmece in jih v zadnji minuti po košu Matica Rebca tudi ujeli. Toda Britanci so nato zadeli trojko, našim pa ni več uspelo izenačiti.

»Očitno se nismo prav nič naučili iz poraza proti Poljski, saj smo praktično na isti način začeli tekmo. Najbolj zgovoren podatek, ki kaže na to, je, da smo v prvi četrtini imeli tri skoke in v celotnem prvem polčasu le sedem osebnih napak. V drugi polovici tretje četrtine sem uspel najti šest igralcev, ki so si želeli zmage in ki so dali vse od sebe. Skoraj nam je uspel preobrat, a žal je Nelsonova trojka končala v obroču, Ritlopova za izenačenje pa ne. Celotno prvenstvo je bilo izjemno izenačeno. Lahko smo nesrečni, da smo imeli smolo in za las zgrešili uvrstitev v četrtfinale, obenem pa tudi zadovoljni, da smo se izognili krvavemu boju za obstanek,« je bil komentar selektorja Damjana Novakovića.

Slovenija - V. Britanija 82:85
(18:32, 20:18, 18:15, 16:20)

Strelci za Slovenijo: Nikolić 14 (5 podaj, 5 skokov), Kastrati, Zatežič, Rizman 6, Kokol 8, Rebec 20 (10 podaj, 7 skokov), Dolenšek 4, Ritlop 14, Stražar, Gabrovšek, Karavdić, Bolčina 16 (7 skokov).