23.10.2022 15:57:39

Trenutek genialnosti Luke Dončića: Zgrešen met, ki je bil pravzaprav genialna podaja! (video)

Luka Dončić poskrbel za potezo večera, tedna, meseca...

Luka Dončić in njegovi Dallas Mavericks so se hitro pobrali po uvodnem porazu v Phoenixu. Silovito so oziroma je krenil v prvo domačo tekmo v novi sezoni. Luka Dončić je bil nerešljiva uganka za Ja Moranta in ostalo druščino iz Memphisa. Samo v prvi četrtini je dosegel 21 točk in bil seveda najzaslužnejši, da so Mavsi že po uvodnih ducat minutah vodili za 18 točk.

Dončić je v uvodnem delu igre sam dosegel več točk kot celotna gostujoča ekipa. Dončić – Memphis 21:17, Dončić – Morant 21:6. Vmes enkrat je zvezdnik Masov poskrbel še za potezo večera, ko je po prodoru od table podal Dorianu Finneyju Smithu. Genialna poteza, za katero pa so nekateri mislili, da je bila naključna. V statistiko so mu namreč vpisali zgrešen met, Finney-Smithu pa poleg dveh točk še skok v napadu. »Zapisnikarji me, kot vse kaže, ne marajo,« je po tekmi skozi smeh dejal Dončić.