Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 08.03.2022 22:42:35

Olimpija na krilih OMIĆA do DESETE ZAPOREDNE ZMAGE

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu evropskega pokala premagali Budućnost z 92:78 (24:23, 48:35, 71:58).

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Rossi (Italija), Clivaz (Švica), Boubert (Francija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 10 (1:2), Ferrell 18 (2:2), Murić 3, Auguste 2 (2:2), Blažič 23 (3:3), Omić 19 (2:2), Dragić 11 (3:5), Radovanović 6 (2:2).
* Budućnost: Cobbs 21 (7:7), Micov 3, Seeley 8, Z. Nikolić 9 (3:6), Jagodić-Kuridža 2 (2:2), Popović 12 (4:4), Reed 12 (2:2), Perry 11.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:18, Budućnost 18:21.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:34 (Ferrell 4, Blažič 4, Pullen, Murić, Omić), Budućnost 6:26 (Perry 3, Cobbs 2, Micov).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Budućnost 22.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli deseto zmago v nizu v vseh tekmovanjih. Zadnji poraz so doživeli konec januarja prav proti današnjemu nasprotniku v 14. krogu evropskega pokala. Zmaga proti Budućnosti je hkrati tretja zaporedna v evropskem tekmovanju.

Ljubljančane do konca marca čaka še deset tekem, tri v Stožicah v prihodnjih šestih dneh. Že v četrtek je na sporedu zaostala tekma evropskega pokala, v nedeljo sledi gostovaje Mege v ligi Aba, v ponedeljek pa tekma lige Nova KBM proti Ggd Šenčurju.

Cedevita Olimpija je suvereno in zasluženo prišla do dveh točk. Prvo občutnejšo prednost si je priigrala sredi druge četrtine, na začetku drugega polčasa je imela že 22 točk naskoka (59:37), razen nekaj slabših minut v tretjem delu igre pa je bila njena predstava konstantna in zbrana do zadnjih trenutkov.

Glavni junak zmage je bil Alen Omić, ki je dosegel 19 točk in zbral osem skokov ter v zadnji minuti dvoboja odšel s parketa ob glasnih aplavzih približno 2500 gledalcev v Stožicah. V 22 minutah ni zgrešil meta na koš, na koncu pa je zadel celo trojko (8:8) za statistični indeks 29.

Kapetan Jaka Blažič je dosegel štiri točke več od Omića (met iz igre 8:17) in zbral šest skokov, Yogi Ferrell je vknjižil 18 točk (trojke 4:7), enajst Zoran Dragić (6 skokov) in deset Jacob Pullen.