08.03.2022 06:40:03

DRAMA: Dončiću zaradi Francoza ZAVRELA KRI, dogajanje na zadnji tekmi buri duhove! (video)

Evropejca nista ravno v dobrih odnosih.

Luka Dončić je v ligi NBA poskrbel za novo izjemno predstavo. Na tekmi proti Utah Jazz, s katerim bi se lahko pomeril v prvem krogu končnice, je s 35 točkami in 16 skoki, kar je njegov rekord sezone, pred domačimi navijači popeljal Dallas do zmage s 111:103.

Slovenski as je na tekmi sicer prejel tudi novo tehnično napako, že 13. v sezoni, to se je zgodilo tik po koncu prvega polčasa. Francoski košarkar Rudy Gobert mu je po sodniškem žvižgu vrgel žogo v naročje, kar je Dončića očitno močno zmotilo. Skočil je proti Francozu, a so ga zaustavili soigralci, zaradi vroče krvi pa so mu sodniki dosodili tehnično napako.

To niti ni bil edini incident, ki se je zgodil med njima. Že v naslednji četrtini je spet prišlo do kratkega stika, Gobert je Dončića spotaknil, Slovenec pa je bil prepričan, da je bila to namerna provokacija. Sodniki so incident preučili s pomočjo posnetka, a se niso odločili za sankcijo.