parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 01.02.2021 08:47:19

NORO! Ste videli, kaj je Murray naredil TRENERJU, ker Jokiću ni pustil do številke 50?! Žogo mu je ... (video)

Košarkarji Denver Nuggets so na krilih Nikole Jokića ohladili najbolj vročo ekipo severnoameriške lige NBA, Utah Jazz. Soigralec Slovenca Vlatka Čančarja je z izenačenim strelskim rekordom kariere; dosegel je 47 točk, od tega 33 v prvem polčasu, popeljal zlata zrna do zmage s 128:117. Čančar je odigral dve minuti in zgrešil en prosti met.

Jokić je domačo tekmo proti najbolj vroči ekipi lige izjemno začel, 22 točk je dosegel v uvodni četrtini, polčas pa končal že pri 33 točkah, svojemu strelskemu rekordu (ob metu iz igre 17:26, zadel je tudi vse štiri trojke) pa je dodal še 12 skokov za 20. dvojni dvojček.

"V tem trenutku je Utah Jazz najboljša ekipa v NBA, fantje igrajo izjemno, nanizali so 11 zmag, s parketa odlično zadevajo. To je bila za nas res lepa zmaga," je po tekmi dejal junak večera Jokić, ki so ga soigralci sicer spodbujali, naj gre s klopi in do številke 50, a je sam zavrnil pobude. Zelo zgovorna je bila tudi poteza soigralca Jamala Murrayja, ki je ob menjavi Jokića v trenerja zalučal žogo. "Res je vrgel žogo v mene. Rad imam dejstvo, da je mislil na to in soigralcu poskušal pomagati do številke 50. Ko je imel Jamal 48 točk, pa sem ga potegnil iz igre, je nekdo drug vrgel v mene žogo," je po tekmi v smehu dejal trener Mike Malone.

Nuggets so tako zaustavili najdaljši zmagoviti niz katere od ekip v ligi to sezono; Utah Jazz ostajajo pri 11 zaporednih zmagah.

Denver je z zmago nad Utahom, ob tem so slavili tudi Los Angeles Clippers, ki so bili s 129:115 boljši od New York Knicks, obenem pomagal losangeleški ekipi na vrh zahodne konference z najboljšim izkupičkom lige 16-5.

Značke: jokić, denver, nba, murray