kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

1 30.01.2021 21:08:33

NOV ŠOV JAKE BLAŽIČA! Partizan nemočen v Stožicah!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. krogu lige Aba premagali Partizan z 78:65.

Cedevita Olimpija - Partizan 78:65
(22:18, 40:37, 62:55)
* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Hordov (Hrvaška), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).
* Cedevita Olimpija: Perry 14 (2:2), Hopkins 10, Murić 7, Blažič 28 (7:8), Brown 2 (2:2), Jones 6 (0:1), Dimec 2, Rupnik 9 (1:2).
* Partizan: Zagorac 8 (2:3), Paige 11 (2:2), Dangubić 6 (3:3), Jaramaz 15 (3:5), Veličković 4, Perkins 10 (4:6), Thomas 8 (2:4), Trifunović 2, Mosley 1 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 12:15, Partizan 17:25.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 14:40 (Blažič 5, Perry 2, Jones 2, Hopkisn 2, Rupnik 2, Murić), Partizan 6:33 (Paige 3, Jaramaz 2, Dangubić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Partizan 19.
* Pet osebnih: Jones (37.).

Zasedba Jurice Golemca nadaljuje niz dobrih predstav in zmag. V 17. krogu je doma premagala Partizan z 78:65 in začasno skočila na prvo mesto lestvice lige Aba. Ljubljančani imajo razmerje 12-3 ter dve zaostali tekmi s Crveno zvezdo in Krko, na zadnjih devetih tekmah v tem tekmovanju pa so zabeležili osem zmag. Hkrati so se Beograjčanom oddolžili za poraz na prvi tekmi s 77:86.

Cedevita Olimpija je do zmage prišla šele v zadnji četrtini. Po devetih zaporednih točkah Luke Rupnika je prednost sedmih točk po treh četrtinah povišala na 68:55.

Tekmecu je znova zabila štirinajst trojk, a tokrat za razliko od prejšnjih tekem, ko je izza polkroga metala s skoraj 50-odstotno natančnostjo, je danes poskusila štiridesetkrat (35%).

Odlično partijo je spet prikazal kapetan Jaka Blažič, ki je na krilih naziva MVP tedna v evropskem pokalu dosegel 28 točk in zbral statistični 30 - trojke 5:10, 5 skokov, 3 podaje. Blažič, ki je prvi strelec evropskega pokala, v regionalnem tekmovanju zaseda drugo mesto v tej kategoriji s povprečjem 21,15 točk. Prvi je član Mege Filip Petrušev z 29,07 točk.

Cedevito Olimpijo prihodnji teden čakata dve preizkušnji v gosteh; v sredo v evropskem pokalu proti Bourgu v Franciji ter v soboto pri Budućnosti v Podgorici.