25-letnica v razmerju z dvema moškima: "Ne varam,...

Skrivnost elitne vile za pol milijona: kako sta si...

Spletne spletke - Je s Kate nekaj hudo narobe?!!

Kaaaaaj?! Dončić se je držal za glavo in smejal...

0 04.12.2018 09:12:13

Branilci naslova vendarle zmagali v gosteh

Stephen Curry, Kevin Durant in Klay Thompson so skupaj zbrali 85 točk za zmago branilcev naslova severnoameriške košarkarske lige NBA Golden State Warriors nad Atlanto Hawks s 128:111. Dallas Mavericks Luke Dončića, ki je osvojil nagrado za najboljšega novinca v zahodni konferenci uvoda sezone NBA, je bil tokrat prost.

Dallas bo naslednjič gostil moštvo Portland Trail Blazers, tekma bo v noči na sredo po slovenskem času, ko bo Miami Heat Gorana Dragića, ki zaradi težav s kolenom ne igra, pomeril moči z Orlandom.

Dvakratni zaporedni zmagovalci lige zadnjih dveh sezon, igralci Golden State, so v olimpijskem mestu iz leta 1996 prekinili niz šestih porazov v gosteh ter dobili dvoboj šele četrtič na zadnjih desetih tekmah. Curry je zbral 30 točk, Durant 28, Thompson pa 27. Curry je samo v prvi četrtini dosegel 18 točk, več kot celotno moštvo gostiteljev (17), in Warriors so ob polčasu vodili z 61:47 ter nato tudi s 24 točkami prednosti.

Atlanta, John Collins je bil prvi strelec domačih s 24 točkami, tako ni imela nobenih možnosti za zmago. Trae Young, ki je tretji strelec med novinci lige s povprečjem na tekmo 15,6, je dodal 20 točk, vendar je izgubil sedem žog in zgrešil vseh pet metov za tri točke.

Toronto je v derbiju večera s 103:106 doma klonil z Denver Nuggets, ki je sedaj na čelu zahodnega dela. Igralec tekme je bil 23-letni Srb Nikola Jokić s svojim drugim trojnim dvojčkom v sezoni (23 točk, 15 podaj in 11 skokov) ter odločilnimi meti ob izteku igralnega časa.

Tako kot Denver ima 16 zmag in sedem porazov na drugem mestu na tem delu lige tudi ekipa Los Angeles Clippers, ki je s 129:126 v gosteh premagala New Orleans Pelicans. Tobias Harris (27 točk) je ključna prosta meta zadel 4,7 sekunde pred koncem. Takoj za Denverjem in Clippers je na vzhodu z zmago manj Oklahoma City Thunder, ki je v Detroitu s 110:83 nadigrala Pistons, osmo moštvo na lestvici lige.