Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 25.04.2018 22:22:11

Real Madrid proti Panathinaikosu povedel 2:1

Luka Dončić
Košarkarji Real Madrida so dobili tretjo četrtfinalno tekmo proti Panathinaikosu z 81:74 in vodijo v seriji na tri zmage z 2:1. Enaki rezultati so tudi na preostalih treh prizoriščih; Himki je danes premagal CSKA Moskvo z 79:73 in znižal na 2:1.

Luka Dončić je v slabih 28 minutah dosegel sedem točk (met iz igre 3:12), ujel deset žog in trikrat podal. Anthony Randolph je zbral osem točk.

V vrste Real Madrida se je po osemmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena vrnil Sergio Llull, ki je vseh svojih osem točk dosegel v zadnji četrtini, ključni koš, trojko z dodatnim prostim metom za zmago domačih pa je 50 sekund pred koncem tekme zadel Jaycee Carroll (17 točk). Pri Panathinaikosu je izstopal Nick Calathes s 26 točkami.

V torek je Žalgiris (Beno Udrih 6 točk, 6 podaj) premagal Olympiacos iz Pireja z 80:60 in povedel z 2:1, Baskonia pa je zabeležila prvo zmago proti aktualnemu evropskemu prvaku Fenerbahčeju (88:83) in znižala vodstvo Turkov na 2:1.

Četrte tekme so na sporedu jutri in v petek, morebitne pete pa 1. maja.

Značke: košarka, sta