11.02.2016 22:46:13

Dončić obsedel na klopi

miami heat

Na današnjih tekmah 7. kroga drugega dela košarkarske evrolige so nastopili klubi vseh slovenskih košarkarjev, od Slovencev pa sta igrala le dva. Zoran Dragić je s Himkijem izgubil proti Realu z 82:93. Laboral Kutxa Jake Blažiča pa je visoko z 90:64 premagala Brose Baskets Bamberg.

V obračunu Himkija Zorana Dragića in Reala Luke Dončića je bil boljši gostujoči Real, ki je tekmece z zmago 93:82 tudi ujel na lestvici s štirimi zmagami. Pri Špancih sicer Dončić ni dobil priložnosti za igro, pri Moskovčanih, ki so zapravili vodstvo ob polčasu in izgubili zadnji četrtini, pa je Dragić v 17 minutah in pol na parketu zbral pet točk.

Na igrišču bi se lahko v neposrednem dvoboju srečala tudi Aleksej Nikolić in Jaka Blažič. A nemški Brose Baskets je v Vitorio prišel brez slovenskega košarkarja, pri domačih pa je Blažič igral 15 minut in pol, za visoko zmago, s katero so se Baski začasno povzpeli na vrh te skupine, pa je prispeval sedem točk in dva skoka.