18.12.2015 09:11:00

Škandal: "ponos Izraela" in Turki uprizorili košarkarsko farso (video)

PrSc

Specifične okoliščine so krojile končnico dvoboja med Darussafako in Maccabijem.

Turška Darussafaka je v zadnjem kolu skupinskega dela evrolige gostila telavivski Maccabi. Za napredovanje so Izraelci potrebovali zmago z enajstimi točkami razlike, tako bi imeli boljši medsebojni izkupiček od gostiteljev.

V zadnji četrtini so bili gostje zelo blizu želeni razliki, vodili so že za deset točk. Toda v zadnjih minutah so Turki znižali zaostanek in Maccabiju ni preostalo drugega, kot da se skuša rešiti v podaljšek, v katerem bi lahko zmagal za enajst točk.

Za dosego cilja so morali gostje konstantno grešiti pri metih in na drugi strani delati prekrške, da bi Turki lahko čim večkrat zadeli. Toda domači so vedeli, kam "pes taco moli" in sprejeli igro - tudi sami so začeli delati prekrške za proste mete. Maccabi je seveda tudi pri teh namerno grešil in na trenutke je vse skupaj izgledalo sila smešno.

Srečanje se je razpletlo s pirovo zmago Maccabija (66:70), ki ni bila dovolj za napredovanje.