02.12.2015 21:36:29

Pomembna zmaga zmajev v Bonnu

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili četrto zmago v evropskem pokalu. Na gostovanju v Nemčiji so premagali Bonn s 93:88 (31:22, 46:40, 69:60).

Košarkarji Uniona Olimpije so si dva kroga pred koncem precej povečali možnosti za osvojitev enega od prvih štirih mest v skupini A, ki vodijo v drugi del tekmovanja.

Zmaga v Bonnu, njihova druga v gosteh, je povsem zaslužena. Ljubljančani so vodili praktično od prve do zadnje minute in če v zaključku tekme ne bi nerazumljivo popustili, bi bila lahko zmaga tudi dvomestna.

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli gostili španski Bilbao, v zadnjem krogu pa bodo gostovali v Nemčiji pri Oldenburgu.

Union Olimpija je tekmo odprla fantastično. Do konca sedme minute ni zgrešila meta na koš in si posledično na semaforju nabrala enajst točk naskoka (25:14). Do odmora so gostitelji razliko prepolovili, v nadaljevanju pa se, čeprav so bili blizu, v ospredje niso znali prebiti.

Ko je že kazalo, da je vprašanje zmagovalca odločeno - Union Olimpija je namreč v 36. minuti vodila z 18 točkami prednosti (84:66), se je položaj v dobrih dveh minutah skoraj povsem obrnil. Bonn se je minuto in 30 sekund pred koncem približal na vsega dve točki zaostanka (84:82). Na srečo je imel trener Gašper Potočnik tokrat dovolj zrelih in razpoloženih igralcev, ki so znali preprečiti najhujše; Blaž Mahkovic, Zach Wright (14 točk), Sava Lešić (24 točk, indeks 34) in Miha Lapornik (13 točk) so vprašanje zmagovalca dokončno rešili s črte prostih metov.

Bonn - Union Olimpija 88:93 (22:31, 40:46, 60:69)

Bonn - Dvorana Telekom Dome, gledalcev 3200, sodniki: Perez Pizarro (Španija), Shemmesh (Izrael), Lanzarini (Italija).
Bonn: Madrich 13 (4:4), McKinney 11, Mangold 4 (2:2), Chylinski 7 (2:2), Lawrence 9 (5:9), Klimavičius 25 (5:8), Koch 7, White 6 (4:4), Clarke 6 (2:2).
Union Olimpija: Wright 14 (2:4), Rupnik 5, Hrovat 4 (2:2), Mesiček 7 (2:2), Vučetić 2 (2:2), Lapornik 13 (7:9), Lešić 24 (7:7), Zagorac 6, Mahkovic 7 (3:4), Zakis 11 (1:4).
Prosti meti: Bonn 24:31, Union Olimpija 26:34.
Met za tri točke: Bonn 6:19 (McKinney 3, Koch, Chylinski, Madrich), Union Olimpija 7:19 (Zagorac 2, Lapornik 2, Rupnik, Mesiček, Lešić).
Osebne napake: Bonn 29, Union Olimpija 28.
Pet osebnih: Wright (40.), Chylinski (40.).