28.10.2015 22:57:01

Večer Marka Milića pokvaril nemški Bonn z zmago v Stožicah

Grega Wernig

Dres Marka Milića zdaj visi pod stropom stožiške dvorane, toda na tekmi, ki je bila v njegovem znamenju, se mu košarkarji Olimpije niso znali primerno prikloniti.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi poraz v evropskem pokalu. Po porazu prejšnji teden v Parizu so morali tokrat pred domačimi gledalci v Stožicah priznati premoč nemški ekipi iz Bonna, ki je zasluženo slavila z 82:77.

Nemci so na ta način pokvarili slavnosten večer ljubljanskega kluba, ki je pred tekmo pod strop dvorane Stožice dvignil in s tem upokojil dres Marka Milića. To je šele drugi košarkar Uniona Olimpije, ki ga je doletela ta čast. Pred njim je klub uradno upokojil le dres Iva Daneva.

Zmaga gostov je zaslužena, saj je bil Bonn vseh 40 minut boljši tekmec. Že v prvi četrtini si je priigral dvomestno prednost, ki jo je v drugem polčasu povišal na 16 točk. Tedaj je Union Olimpija krenila v protinapad; dve minuti pred koncem tretje četrtine je prišla do treh točk zaostanka (50:53), a ker tudi v nadaljevanju ni znala zaustaviti meta z razdalje, hkrati pa v svojih vrstah ni imela izstopajočega posameznika, je tekmec do konca tretjega del razliko znova povišal na 63:51.

V zadnjih desetih minutah se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Pri Ljubljančanih sta največ točk zbrala Zach Wright (16 točk) in Luka Rupnik (14, trojke 4:7), prvi igralec tekme pa je bil Aaron White z 20 točkami in sedmimi skoki.

Union Olimpija bo v četrtem krogu evropskega pokala naslednji teden gostovala v Španiji pri Bilbau.

Union Olimpija - Bonn 77:82 (13:24, 31:42, 51:63)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 3500, sodniki: Sahin (Italija), Vyklicky (Češka), Peruga (Španija).
Union Olimpija: Wright 16 (4:6), Rupnik 14 (2:4), Horvat 2, Mesiček 7 (3:3), Vučetić 2, Lapornik 8, Lešić 12 (4:5), Mahkovic 10 (6:7), Zakis 6.
Bonn: Silas 4 (4:4), Madrich 9 (1:1), Philmore 4 (2:4), McKinney 3, Mangold 4 (2:2), Lawrence 12 (4:4), Klimavicius 12 (2:4), Koch 3 (1:2), Whiten 20 (5:6), Clarke 11.
Prosti meti: Union Olimpija 19:25, Bonn 21:27.
Met za tri točke: Union Olimpija 8:29 (Rupnik 4, Wright 2, Lapornik 2), Bonn 9:26 (Clarke 3, Madrich 2, Lawrence 2, McKinney, White).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Bonn 27.
Pet osebnih: Wright (40.).