27.10.2015 22:02:06

Laščani izgubili na Nizozemskem

Grega Wernig

Podobno kot Domžalčani so tekmovanje v pokalu Fiba s porazom začeli tudi Laščani. Zlatorog je gostoval na Nizozemskem, kjer je moral premoč priznati SPM Shoetersu. Ekipa iz Den Boscha je slavila z 81:73 (11:21, 29:31, 52:42).

Gostje so odlično odprli tekmo in prvo četrtino dobili z desetimi točkami razlike, nato pa je njihov voz počasi začel drseti navzdol.

V zadnjo četrtino so šli Nizozemci s prednostjo desetih točk, ki je Laščani niso uspeli več ujeti. Najučinkovitejši pri gostih je bil Daniel Vujasinović, ki se je ustavil pri 19 točkah, 12 jih je prispeval Jakob Čebašek, 10 Matej Krušič, po 8 pa Goran Jurak (imel je še sedem skokov) in Jamar Abrams. V domači ekipi je blestel Srb Dejan Kravić, ki je ob 22 točkah imel še 13 skokov.

V sredo bosta v pokalu Fiba igrala še Krka in Tajfun. Novomeščani bodo ob 18.30 uri v dvorani Leona Štuklja gostili portugalski Porto, medtem ko bodo državni prvaki ob 19. uri uri v celjski dvorani Golovec igrali s češkim Nymburkom.