28.10.2015 21:57:39

Gorenjci Lastovki pristrigli krila

Arsen Perić

V ligi Telemach sta se pomerila novinca med elito.

Košarkarji Lastovke so zabeležili drugi poraz v prvoligaški konkurenci, LTH Castings pa je vknjižil drugo zmago in je po dveh krogih lige Telemach nekoliko nepričakovano na vrhu razpredelnice.

V Domžalah sta se pomerila novinca v elitni družbi; Ločani so se v njo vrnili po krajšem premoru, Lastovka pa prvič v zgodovini nastopa v najmočnejšem klubskem tekmovanju.

Šlo je za dvoboj mladosti proti izkušnjam, ki se je na koncu prevesil na stran slednjih. LTH Castings pod taktirko Aleksandra Sekulića se je do zmage prebil šele v zadnjih petih minutah, ključno vlogo pri tem pa je odigral Robert Abramović, ki je v tem času dosegel 11 od svojih 26 točk.

Lastovka je dobrih pet minut pred koncem vodila s 70:62. Gostje so se v dveh minutah približali na 72:70, dve točki naskoka pa so imeli Domžalčani tudi 39 sekund pred koncem. Tu je Abramović dokončno naredil razliko; najprej je zadel trojko, nato pa še koš za končni rezultat 79:77.

Liga Telemach se bo nadaljevala 7. novembra. Lastovko čaka gostovanje na Polzeli, LTH Castings pa je prost.

Lastovka - LTH Castings 77:79 (21:20, 42:35, 64:58)

Domžale - Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 300, sodniki: Boltauzer (Maribor), Španič (Postojna), Grbić (Ljubljana).
Lastovka: Novak 6, Mlakar 11 (1:2), Mišković 14 (4:9), Pušič 9, Janc 4 (2:2), Julević 16 (6:6), Krivec 8 (4:6), Rizvić 9 (1:1).
LTH Castings: Čančar 10 (1:1), Sajevic 7, Abramovič 26 (7:8), Dang Akodo 5 (2:2), Radulović 13 (1:3), Čajič 7 (2:2), Vršnik 6, Pesquerel 5,
Prosti meti: Lastovka 18:26, LTH Castings 14:17.
Met za tri točke: Lastovka 5:17 (Julević 2, Mlakar 2, Pušič), LTH Castings 7:18 (Abramovič 3, Čančar, Dang Akodo, Čajič, Sajevic).
Osebne napake: Lastovka 21, LTH Castings 25.
Pet osebnih: Dang Akodo (33.).