Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 09.03.2024 21:01:27

Legende Olimpije so prišle danes v Stožice podpret zmaje. Videle so … TOLE!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 22. kroga lige Aba na domačem parketu izgubili proti Budućnosti z 72:80 (14:18, 37:41, 54:56).

Cedevita Olimpija - Budućnost 72:80 (14:18, 37:41, 54:56)

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki Belošević, Nikolić in Mustapić.
* Cedevita Olimpija: Stewart ml. 13 (1:3), Radović 2, Cobbs 15 (4:5), Blažić 10 (1:1), Jones 15 (1:1), Omić 2, Dragić 5 (1:2), Šaškov 10.
* Budućnost: Magee 8, Freeman 10, Slavković 8, Makoundou 3 (1:4), Ferrell ml. 8 (4:4), Jones 3 (1:2), Tanasković 8 (2:2), Wright 10 (2:3), Popović 6, Kamenjaš 16 (6:7)
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 8:12, Budućnost 16:22.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:29 (Stewart ml. 2, Jones 2, Šaškov 2, Cobbs, Blažič), Budućnost 4:18 (Magee 2, Freeman 2).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Budućnost 20
* Pet osebnih: Jones (39).

Ljubljančani so v regionalnem tekmovanju po zmagah proti Borcu in FMP-ju v prejšnjem krogu v gosteh izgubili s Partizanom. Danes so na domačem parketu izgubili še proti Budućnosti, z razmerjem zmag in porazov 14-8 pa zasedajo trenutno četrto mesto na prvenstveni lestvici. Košarkarji Budućnosti so zabeležili 17. zmago in ostajajo na drugem mestu.

Drugouvrščena zasedba lige Aba je v Stožicah tekmo tudi bolje začela, medtem ko Ljubljančani v uvodu niso bili prepričljivi. Črnogorska ekipa je prišla do prednosti z 10:2. Košarkarji Olimpije so se vmes približali na tri točke po košu Jake Blažića (9:12), a so gostje obnovili prednost osmih točk pri 18:10. Po trojki Blažiča je Olimpija ob koncu uvodne četrtine zaostajala za štiri.

Toda tudi uvod v drugo četrtino se Olimpiji ni izšel po načrtih, Budućnost je povedla z 22:14. Tudi po domači minuti odmora so gostje več zadevali, prednost je narasla na +13 (27:14). Pet minut in pol pred glavnim odmorom je bilo že 32:16, a je Ljubljančanom uspel lep niz, ki jih je pripeljal najprej na zaostanek 33:36, nato pa 36:38.

Po glavnem odmoru je slovenska ekipa lovila zaostanek po spet nekoliko slabšem začetku v uvodu četrtine. Sprva je prišla le na točko zaostanka pri 48:49, ko je Aleksander Šaškov zadel trojko, nato pa prvič po začetnem izidu tekmo izenačila na 51:51, ko je bil z razdalje natančen še Justin Cobbs. "Momentum" je ostal na strani Ljubljančanov, ki so z novo trojko Šaškova povedli 54:51.

A kljub temu je pred sklepno četrtino spet vodila gostujoča ekipa, tokrat za dve točki. Ta je s trojko Fletcherja Mageeja zadnjo četrtino odprla s prednostjo petih točk (59:54), Ljubljančani pa so spet vseskozi morali loviti goste. Blizu so prišli pri 66:68, a se je Budućnost spet odlepila na 75:68 in do konca zadržala vodstvo.

Cedevito Olimpijo sta s po 15 točkami vodila Cobbs in Shawn Jones, prvi je temu dodal še deset podaj. Za črnogorsko zasedbo je 16 točk prispeval Kenan Kamenjaš, vsak po deset sta jih dodala Allerik Freeman in McKinley Wright.

V naslednjem krogu lige Aba bodo Ljubljančani gostovali v Zadru 16. marca.

Značke: košarka, liga aba