Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 08.03.2024 06:48:19

Saj se šali, kajne? Dončić izenačil rekord lige NBA, Kidd pa je izpostavil ...to!?

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić niza izjemne predstave.

Na domači tekmi njegovih Dallas Mavericks proti Miami Heat mu je uspel še peti zaporedni trojni dvojček z vsaj 30 točkami. Dončić je tokrat zbral 35 točk ter po 11 skokov in podaj, s čimer je popeljal Dallas do zmage s 114:108, prve po treh porazih v nizu. Pred Dončićem je tovrstni dosežek v zgodovini lige NBA uspel le še Russellu Westbrooku v dresu Oklahoma City Thunder leta 2017. Petindvajsetletni Slovenec pa je obenem postal prvi v ligi, ki mu je uspelo nanizati štiri zaporedne trojne dvojčke z vsaj 35 točkami.

To je bila za Dallas sicer prva zmaga na zadnjih štirih tekmah, tako je bilo Dončiću bolj kot laskava statistika pomembno, da je z ekipo prekinil niz treh zaporednih porazov

"Najbolj sem zadovoljen, da je končal niz tekem s tehničnimi napakami. Na zadnjih dveh srečanjih ni bil kaznovan, ta niz je za nas še pomembnejši," je o Dončiću po tekmi dejal trener Jason Kidd, a da hitro vedeti, da se pri tem šali. V nadaljevanju je svojemu varovancu namenil kar nekaj pohval. "Vedno sem govoril, da tega mladeniča ne smemo jemati za samoumevnega. Lahko spremljate nekaj tako redkega, kot je bil na primer Picasso."

Značke: dallas, kidd, dončić