luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 19.12.2022 20:47:59

Krka doživela prvi poraz

Košarkarji Krke so na turnirju 6. kroga lige Aba 2 v Zlatiborju klonili proti ekipi Širokega z 71:79 (13:19, 31:38, 50:66). V prvi tekmi turnirja je popoldne Ggd Šenčur po podaljšku izgubil proti Slogi s 94:95 (17:23, 44:37, 56:59, 82:82).

Krka je na nov turnir drugega najmočnejšega regionalnega tekmovanja odšla z dobro popotnico, saj je bila novomeška zasedba vodilna po petih tekmah in brez poraza. A danes so Novomeščani doživeli prvega v tem tekmovanju. Upanje za kaj več je odnesla slaba tretja četrtina.

Krka je sicer slabo začela tekmo, a se je do polčasa vrnila in pozneje znižala le na dve točki zaostanka (40:42). Sledilo pa je pet minut Širokega, ki je do konca četrtine povedel s 66:50, ta zaostanek pa je bil prevelik, da bi ga Krka lahko še nadoknadila. Dve minuti pred koncem se je sicer spet povsem približala (69:72), toda pet zaporednih točk tekmecev je dokončno odločilo dvoboj.

Za Krko je Miha Cerkvenik dosegel 19 točk, Mate Vucić jih je dodal 15.

Na turnirju se bo v torek predstavil še tretji slovenski udeleženec, domžalski Helios Suns, ki je po petih tekmah prav tako še neporažen. Njegov tekmec bo moštvo Spars Ilidža. V sredo bo na istem prizorišču še turnir 7. kroga. Ggd Šenčur bo ta dan igral s Podgorico, Krka v četrtek z Osijekom, Helios Suns pa v petek s Pelister-Bitolo.

Značke: košarka, liga aba