Mesarsko klanje v SLS: kako je Petru Gregorčiču ...

Oglasil se je Jan Oblak in poslal sporočilo, ob ...

0 18.12.2022 07:29:18

Kaj se dogaja z Luko Dončićem? Slabe novice o Slovencu, Dallas pa brez njega ...

Dallas je bil spet brez Luke Dončića.

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA izgubili v Clevelandu, Cavaliers so tesno po podaljšku zmagali s 100:99. Za gostujočo zasedbo ni igral slovenski zvezdnik Luka Dončić. Iz teksaške ekipe so že nekaj ur pred tekmo sporočili, da bo triindvajsetletni Ljubljančan počival zaradi načete stegenske mišice.

V njegovi odsotnosti je Kemba Walker za Maverickse zbral 32 točk, 7 podaj in 5 skokov, Christian Wood pa 26 točk in 14 skokov. Točko manj je dosegel najboljši strelec zmagovite domače zasedbe Donovan Mitchell, Darius Garland pa 18 točk, 7 skokov in 12 podaj. Srečanje je odločil Jarrett Allen z zabijanjem prek Wooda dve minuti in sekundo pred koncem dodatka tekme, potem ekipi nista več dosegli točke.

Dončić je dobil dan počitka pred drugo tekmo v prav toliko dnevih. Dan prej je ob zmagi nad Portland Trail Blazersi s 130:110 igral 29 minut ter dosegel 33 točk in 9 skokov. So pa navijači Dallasa zaskrbljeni nad stanjem Luke Dončića, ki je letos skoraj edina svetla točka Dallasa in igra na meji svojih zmožnosti. Kaj hitro bi v takšnih primerih lahko prišlo do kakšne težje poškodbe ...

Tekma proti Clevelandu je tretja, ki jo je v tej sezoni Ljubljančan izpustil. Nazadnje ni igral ob porazu s 115:144 s Chicago Bullsi pred tednom dni. Na preostalih 27 v rednem delu je v povprečju Dončić dosegel 33 točk, 8,3 skoka in 8,7 asistence na tekmo.

Značke: luka-dončić, dallas