Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 17.12.2022 19:31:50

Igra mačke z mišjo! Zmaji nadigrali Črnogorce.

SC Derby / Filip Roganović
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Studentski centar s 104:71 (26:17, 51:29, 74:44).

Studentski centar - Cedevita Olimpija 71:104
(17:26, 29:51, 44:74)
* Dvorana Morača, gledalcev 250, sodniki: Hordov, Kardum (oba Hrvaška), Jovčić (Srbija).
* Studentski centar: Jackson 10 (2:2), Magee 14 (2:2), Pavlićević 11, Vučeljić 4, Hadžibegović 5 (1:2), Tasić 8 (4:6), T. Ivišić 2, Z. Ivišić 12 (4:4), Drežnjak 5 (3:3).
* Cedevita Olimpija: Rebec 5 (3:4), Ferrell 16, Radović 9, Jeremić 9 (3:3), Alibegović 15 (5:7), Murić 12 (2:2), Mulalić 6, Adams 11, Matković 9 (1:1), Gnjidić 3, Omić 9 (1:1).
* Prosti meti: Studentski centar 16:19, Cedevita Olimpija 15:18.
* Met za tri točke: Studentski centar 9:32 (Pavlićević 3, Magee 2, Jackson 2, Z. Ivišić 2), Cedevita Olimpija 15:27 (Ferrell 4, Adams 3, Mulalić 2, Murić 2, Jeremić 2, Radović, Gnjidić).
* Osebne napake: Studentski centar 24, Cedevita Olimpija 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali peto zaporedno zmago v ligi Aba. V Podgorici so premagali Studentski centar s 33 točkami razlike. To je hkrati tretja zmaga zapored ljubljanskega kluba v gosteh in najvišja nasploh v sezoni.

Medtem ko Ljubljančani v regionalnem tekmovanju z izkupičkom 8-2 krojijo vrh razpredelnice, pa povsem drugačen obraz kažejo v eurocupu. Tam so v osmih tekmah dosegli le eno zmago.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še dve tekmi; v sredo bo gostovala v Franciji pri ekipi Bourg-en-Bresse v bližini Lyona, v torek, 27. decembra, pa se bo v Tivoliju pomerila z Mornarjem iz Bara.

Črnogorska zasedba, ki jo vodi slovenski trener Andrej Žakelj, ni bila kos razpoloženim izbrancem Jurice Golemca, ki so vodili od prve do zadnje minute in vprašanje zmagovalca več ali manj rešili že po prvih dvajsetih minutah igre.

Pri Cedeviti Olimpiji je vseh enajst igralcev dobilo priložnost za igro in prav vsi so se vpisali med strelce. Največ točk so dosegli Yogi Ferrell (16 točk, trojke 4:6, 7 podaj), Amar Alibegović (15), Edo Murić (12) in Josh Adams (11).