Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 27.02.2021 21:34:34

Olimpija zmagala DEVETIČ ZAPORED (video)

ALESFEVZER.COM
Cedevita Olimpija je v 19. krogu regionalne košarkarske lige ABA doma premagala beograjski FMP z 94:86 (27:22, 58:51, 76:68).

Cedevita Olimpija in glavni trener Jurica Golemac sta dan pred tekmo dosegla dogovor o podaljšanju pogodbe do konca sezone 2022/23 z možnostjo podaljšanja še za sezono 2023/24. Golemac si je pred dvobojem zaželel, da bi se ekipi FMP oddolžili za poraz ob koncu lanskega leta. To se je tudi zgodilo, za podaljšanje niza na pet zaporednih domačih zmag nad tekmeci iz beograjskega predmestja, ki jih je v vlogi glavnega trenerja prvič vodil Vanja Guša.

Ljubljančani so uvodno četrtino dobili za pet točk, drugo za dve, tekma pa je bila izenačena le v peti minuti (11:11). Tretji del igre so domači končali z osmimi točkami prednosti, četudi je pred tem narasla že na 14. Taka je bila tudi po dobrih dveh minutah zadnje četrtine, ko je za delni izid 8:2 trojko zadel Alen Hodžić (84:70).

V 35. minuti je bilo že 88:72 za Olimpijo, gostje so se v začetku zadnje minute sicer približali na osem točk zaostanka (82:90), vendar so gostitelji končnico mirno odpeljali do slavja. Američan Rion Cortez Brown je bil s 17 točkami najboljši strelec gostiteljev, na drugi strani jih je 22 zadel Nemanja Nenadić.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo v evropskem pokalu igrala 2. marca proti Virtusu iz Bologne v Stožicah, dva dni pozneje bo v prvenstvu gostila Rogaško, v liga ABA pa bo 6. marca gostovala pri Borcu.

Virtus je bil 13. januarja tudi zadnji, ki je premagal Olimpijo, ki je v različnih tekmovanjih odtlej nanizala devet zmag.

Cedevita Olimpija - FMP 94:86 (27:22, 58:51, 76:68)
* Ljubljana - Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Kardum (Hrvaška), Karović (BiH), Kruljac (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Perry 14 (10:10), Hopkins 8, Murić 10 (3:4), Blažič 15 (8:9), Brown 17 (6:7), Hodžić 11, Jones 16 (2:2), Rupnik 3.
* FMP: Lazarević 6 (2:2), Čović 10 (2:2), Hands 16 (2:2), Radovanović 5, Pecarski 8 (1:1), Nenadić 22 (6:6), Radonjić 6 (3:4), Vasilić 2, Macura 2 (0:2), Đorđević 9 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 29:32, FMP 17.21.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:33 (Brown in Hodžić po 3, Jones 2, Blažič, Murić in Rupnik po 1), FMP 7:30 (Čović in Nenadić po 2, Radonjić, Radovanović in Pecarski po 1).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 24, FMP 25.