ue
0 30.01.2021 07:23:26

LUKA DONČIĆ in soigralci upali na revanšo, potem pa v PRVI ČETRTINI TOLE!

Še drugič v treh večerih je bil Utah na domačem parketu boljši od Dallasa.

Gostitelji so tudi tokrat igrali brez svojega najboljšega strelca Donovana Mitchlla, a se njegova odsotnost ni poznala. Prvo ime večera je bil Bojan Bogdanović. Hrvat je dal 32 točk, 17 v tretji četrtini.

Utah je glavnino posla opravil že v prvi četrtini, ki jo je dobil kar s 37:12. Dallas je do polčasa zaostanek znižal na 16 točk, a v tretji četrtini so domačini spet pobegnili na 25 točk razlike, tekma je bila odločena, zadnja četrtina pa zgolj lepotni popravek s strani Dallasa, v njej je Luka Dončić že bil večino časa na klopi.

Za Utah je bila to že 11. zaporedna zmaga, na drugi strani za Dallas četrti zaporedni poraz. Dončić je dvoboj končal pri 25 točkah, sedmih asistencah in šestih skokih.

Denver Vlatka Čančarja je gostoval v San Antoniu in prav tako izgubil, izid je bil 119:109 za domače, ki imajo tako kot gosti po enajst zmag in osem porazov. Čančar je igral minuto, a je njegova statistika ostala prazna. Njegov najboljši soigralec je bil spet Nikola Jokić s 35 točkami in 10 skoki. Pri San Antoniu je DeMar DeRozan zbral 30 točk in 10 podaj.

Na drugih tekmah je Charlotte ugnal Indiano s 108:105, Washington je izgubil proti Atlanti s 100:116, pri čemer je pri zmagovalcih Trae Young dosegel 41 točk, New York je s 102:81 odpravil Cleveland, Toronto pa je izgubil proti Sacramentu s 124:126 kljub 32 točkam Pascala Siakama.

New Orleans je bil s 131:126 boljši od Milwaukeeja. Štirje igralci domače ekipe so presegli 20 točk, največ jih je dal Brandon Ingram (28). Pri gostih je prednjačil Giannis Antetokounmpo z 38 točkami in 11 skoki.

Orlando je izgubil proti Los Angeles Clippers z 90:116, Paul George je za zmagovalce prispeval 26 točk. Philadelphia je na krilih Joela Embiida (37 točk, 11 skokov, prosti meti 16:18) v gosteh ugnala Minnesoto s 118:94.

Brooklyn pa je na gostovanju pri Oklahoma Cityju zmagal s 147:125. Kyrie Irving in James Harden sta za zmagovalce, ki so igrali brez Kevina Duranta, dosegla po 25 točk. Harden je imel še 11 podaj in 10 skokov za njegov tretji dvojni dvojček, odkar se je pred dvema tednoma pridružil Brooklynu. Kar devet igralcev je pri gostih doseglo vsaj 10 točk.

Brooklyn je s s 13 zmagami in osmimi porazi drugi v vzhodni konferenci za Philadelphio (14-6). V zahodni konferenci je na vrhu Utah, sledijo pa mu LA Clippers (15-5).