KK Krka / Drago Perko
Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Aba izgubili z Zadrom s 63:81.

Krka - Zadar 63:81
(11:22, 27:46, 48:66)
* Dvorana Leon Štukelj, brez gledalcev, sodniki: Koljenšić (Črna gora), Obrknežević (Srbija), Majkić (Slovenija).
* Krka: Stergar 2, Camphor 5 (2:2), Stipčević 15 (5:6), Barič 9, Kosi 2 (2:4), Škedelj 4, Lapornik 5 (2:2), Rebec 11, Vučetić 2, Milovanović 8 (4:6).
* Zadar: Carter 19 (6:8), Justice 5, Vuković 11 (3:5), Bursać 10 (1:2), Mavra 15 (9:9), Onuaku 21 (7:9).
* Prosti meti: Krka 15:20, Zadar 26:33.
* Met za tri točke: Krka 10:27 (Rebec 3, Barič 3, Stipčević 2, Camphor, Lapornik), Zadar 3:13 (Carter, Justice, Bursać).
* Osebne napake: Krka 30, Zadar 23.
* Pet osebnih: Škifić (28.).

Krka je doživela drugi poraz ta teden v ligi Aba. Če je v sredo proti Igokei klonila šele v zadnji četrtini, je tokrat na domačem parketu prikazala zelo skromno predstavo in se že v prvem delu več ali manj poslovila od dveh točk.

Gostje iz Zadra so si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost (20:6), ki so jo v drugih desetih minutah povišali na 44:21 in jo nato v drugem polčasu mirno zadržali.

Krka je odpovedala v vseh elementih igre, predvsem pa je bila brez energije in volje, zato ni bila niti v enem trenutku enakovredna predzadnji ekipi v ligi Aba, ki je imela do zdaj na svojem kontu le dve zmagi.

Novomeščani so imeli 34-odstotni met iz igre, izgubili so 20 žog, v skoku so bili slabši 26:31, tekmec pa je kar 46 točk dosegel iz rakete.

Krko, ki je pri izkupičku 5-9, v naslednjih štirinajstih dneh čakata gostovanje pri Ciboni (31. 1.) ter domača tekma s Crveno zvezdo (8. 2.).

Značke: košarka, kk-krka