Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Split/Ivica Cavka
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 16. krogu lige Aba premagali Split z 98:81.

Split - Cedevita Olimpija 81:98
(13:23, 36:43, 59:72)
* Dvorana Split, brez gledalcev, sodniki: Radović, Peić (oba Hrvaška), D. Javor (Slovenija).
* Split: Kedžo 2, Ukić 12 (2:2), Marčinković 15, Bajo 2, Čampara 10 (3:3), Vranković 4 (2:3), Luković 16 (3:4), Marić 13 (5:6), Mesiček 7 (3:5).
* Cedevita Olimpija: Radović 2, Perry 13 (2:2), Hopkins 18, Murić 15 (1:2), Blažič 12 (3:3), Brown 5, Hodžić 4, Jones 20 (2:2), Dimec 6, Rupnik 3.
* Prosti meti: Split 18:23, Cedevita Olimpija 8:9.
* Met za tri točke: Split 11:34 (Marčinković 5, Luković 3, Ukić 2, Čampara), Cedevita Olimpija 14:26 (Jones 4, Murić 4, Hopkins 2, Perry, Blažič, Brown, Rupnik).
* Osebne napake: Split 16, Cedevita Olimpija 28.

* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije nadaljujejo z uspešnimi predstavami v 2021. Na šesti tekmi v zadnjih treh tednih so zabeležili peto zmago - izgubili so le v evropskem pokalu proti Virtusu - oziroma tretjo v petih dneh. Ta teden so dvakrat ugnali Budućnost, danes pa so bili v 16. krogu lige Aba uspešni še na gostovanju v Splitu.

Z enajsto zmago v ligi Aba so se Ljubljančani prebili med prve štiri ekipe na lestvici, do februarskega tritedenskega premora pa ju čakata še domača preizkušnja s Partizanom ter gostovanje pri Budućnosti.

Cedevita Olimpija je do zmage prišla zelo prepričljivo, saj je vodila od prve do zadnje minute, znova pa je imela kopico razpoloženih igralcev, ki so s trojkami prerešetali tekmečev koš (14:26). Na zadnjih treh tekmah so Ljubljančani skupno zadeli 47 trojk z nekaj manj kot 50-odstotno natančnostjo.

Jarrod Jones (trojke 4:6) je vseh svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu. Mikael Hopkins je zbral dve manj, dvomestni pa so bili še Edo Murić (15 točk, trojke 4:6), Kendrick Perry (13) in Jaka Blažič (12, 6 skokov).