Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 11.12.2020 22:46:17

Novomeščani po dramatični končnici odnesli zmago iz Splita

aba
V 10. krogu lige Aba so košarkarji novomeške Krke na gostovanju v Splitu premagali domače istoimensko moštvo z 80:78 (20:22, 40:32, 54:57).

* Športna dvorana, brez gledalcev, sodniki: Majkić, Stefanović, Milojević.
* Split: Perković 15 (4:6), Kedžo 7, Martinković 3, Bajo (0:2), Čampara 14 (3:3), Vranković 8 (0:1), Luković 19 (5:5), Marić 10 (2:3), Mesiček 2 (2:4).
* Krka: Medved, Stergar, Camphor 20 (5:7), Stipčević 3 (0:1), Vrabac 6, Barič 14, Kosi 7, Škifič 10 (1:1), Škedelj 2, Lapornik 9 (2:2), Rebec 2, Vučetić 7.
* Prosti meti: Split 16:24, Krka 8:11.
* Met za tri točke: Split 10:26 (Perković, Čampara po 3, Luković 2, Kedžo, Martinković po 1), Krka 12:31 (Barić 4, Camphor, 3, Stipčević, Kosi, Škifić, Lapornik, Vučetić po 1).
* Osebne napake: Split 19, Krka 26.
* Pet osebnih: Marić (38.); Vrabac (37.).

V dvoboju sosedov na lestvici, ekip s po tremi zmagami in šestimi porazi, so tekmo bolje odprli gostje, ki so po zaslugi Adina Vrabca in Roka Stipčevića povedli s 7:0 in imeli kasneje še vedno pet točk naskoka (7:12). Gostitelji so prvič povedli v deveti minuti, naredili celo delni izid 12:3, in z minimalnim vodstvom na koncu dobili četrtino.

V tekmi polni preobratov so gostitelji ušli na +5, a ob menjavi strani zaostajali za osem. Pri krkaših pa je bila vidna predvsem kolektivna igra, saj ni bilo izstopajočega košarkarja, med strelce pa se je do polčasa vpisalo kar osem košarkarjev.

Ekipi sta nadaljevali z nihanji v igri tudi v drugem delu in se menjavali v vodstvu. V končnico sta prišli izenačeni, zato je o zmagovalcu odločal prav vsak uspešen met. Dobri dve minuti pred zadnjim piskom sirene je Sani Čampara domače popeljal v vodstvo s 76:73. Miha Škedelj je Krko približal na točko, po zgrešenem metu Čampare za tri točke pa je Jure Škifić Krko pripeljal do minimalnega vodstva in nato zadel še prosti met za +2.

Po prestreženi žogi je Luka Lapornik sekund pred koncem zgrešil met za zmago. Sledil je hiter prekršek in Marko Luković je 24 sekund pred koncem zadel oba prosta mesta za izenačenje na 78. Jasno je, da bo slavila ekipa, ki bo dosegla koš. Dolg napad Krke je štiri sekunde pred koncem s košem zaključil Roderick Camphor, Luković pa je neuspešno skušal zrežirati preobrat z metom za tri točke. Prav Camphor je bil z 20 koši tudi najučinkovitejši posameznik tekme, na nasprotni strani je točko manj dosegel Luković.

Prihodnjo soboto bo Krka v ligi Aba doma gostila beograjski Partizan.