Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 19.11.2020 20:56:02

Dolenjci drugič slavili! V prvem polčasu blestel Hrvat v vrstah Krke!

aba
Novomeška Krka je v tekmi 8. kroga košarkarske lige ABA v gosteh v Čačku premagala Borac s 86:90.

Borac - Krka 86:90
(20:27, 41:50, 65:70)
* Dvorana Borac, brez gledalcev, sodniki: Belošević (Srbija), Savović (Črna gora), Porobić (BiH).
* Borac: Smith 10 (4:5), Đoković (0:2), Miletić 4 (4:4), Kočović 18 (4:5), Nerandžić 9 (0:1), Jones 15 (6:7), Todorović 24 (3:4), Čarapić 6.
* Krka: Camphor 4 (1:2), Stipčević 6, Vrabac 14 (4:4), Barić 10 (2:2), Kosi 12 (2:2), Škifić 28 (0:1), Škedelj 2 (2:2), Lapornik 10 (4:4), Rebec 2, Vučetić 2 (2:2).
* Prosti meti: Borac 21:28, Krka 17:19.
* Met za tri točke: Borac 13 (Kočović 4, Nerandžić, Jones 1, Todorović 5, Čarapić 2), Krka 11 (Camphor, Stipčević 2, Barić 2, Škifić 4, Lapornik 2).
* Osebne napake: Borac 22, Krka 26.
* Pet osebnih: /.

Novomeščani so v 8. krogu lige Aba gostovali pri Borcu v Čačku, ki je tako kot Krka v tem regionalnem košarkarskem prvenstvu od začetka pridelal le eno zmago, a v prvem krogu proti slovitemu moštvu iz Beograda Partizanu. Krkaši zato srbskega tekmeca niso jemali zlahka in so se s spoštovanjem lotili zasedbe iz Čačka, ki je letošnji novi član lige Aba.

Krka je v dvorani Borac zaigrala po nesrečno izgubljeni tekmi z Mego. Krkaši so bili po začetnem lovljenju in uigravanju podjetnejši pod obročema. Prvi četrtini so dobili z izidoma 27:20 oziroma 23:21 in šli v slačilnico z vodstvom 50:41.

Po polčasu so se domači košarkarji prebudili ter resneje zapretili in na začetku zadnje četrtine izenačili (72:72). Začela se je igra mačke z mišjo. Manj kot štiri minute pred koncem so domači še drugič izenačili (79:79) ter za hip povedli (80:79). A so gostje nadzorovali potek igre. Zadnja minuta se je začela z novim izenačenjem 86:86.

V dramatični končnici so bili taktično bolj zbrani člani slovenske zasedbe in s prostima metoma Luke Lapornika, zadnjima košema na tekmi, vpisali drugo zmago v sezoni lige Aba.

Krkaši so pred tem edini dve tekmi proti Borcu v Čačku odigrali v sezoni 2017/18 v 2. Aba ligi, ko so v ligaškem delu izgubili, nato pa v polfinalu zaključnega turnirja zmagali.

Najbolj zanesljiv na parketu je bil Zadrčan Jure Škifić, letošnja pridobitev Novega mesta, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec obračuna, 21 jih je dal že v prvem polčasu.

Krko po reprezentančnem premoru v 9. krogu čaka gostujoči slovenski obračun proti Kopru Primorski (6. 12.).